Data dodania: 21.06.2017

„Świetlikowo" dla nieuleczalnie chorych dzieci

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach stworzyła Centrum Opieki Dziennej „Świetlikowo", w którym w godz. od 7 do 17 mogą bezpłatnie przebywać podopieczni Fundacji. Centrum może jednorazowo sprawować opiekę nad dziesięciorgiem dzieci w wieku od 0 do 18 lat, zapewnia również dowóz podopiecznych do ośrodka.

Fundacja opiekuje się 40 dziećmi i ich rodzinami w miejscu ich zamieszkania. Pomysł na zorganizowanie dziennego domu opieki zrodził się podczas wizyt w domach pacjentów, w celu odciążenia rodziców .

„Świetlikowo", otwarte 20 czerwca, powstało w przekazanym przez miasto obiekcie, środki na remont w wysokości ok. 360 tys. zł uzyskano od darczyńców. Udało się „wyczarować" ogród sensoryczny, ogródek babci, gdzie można skosztować truskawek i poziomek prosto z krzaczka, pokoje pachnące miętą lub czekoladą, czy salę doświadczania świata. W zabawie pomagają wolontariusze, a nad zdrowiem czuwają specjaliści: rehabilitanci, psycholog, logopeda.

Środki na opiekę nad dziećmi fundacja pozyskała z Unii Europejskiej w wysokości 2 mln zł.

kat
Data publikacji: 21.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.