Data dodania: 26.06.2017

„Onkologiczni” wokół Polski

Prawie 200 osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych przejdzie łącznie ponad 1800 km w ogólnopolskim marszu OnkoRejs Granicami Polski. Marsz rozpoczął się 25 czerwca i potrwa do1 lipca.

Jego celem jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich. - Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok, a także nagłośnić wagę badań profilaktycznych - mówi Magdalena Lesiewicz, prezes Zarządu Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie. Inicjatorzy akcji chcą także pokazać, że rak może dotknąć każdego ale można go wyleczyć i pomimo choroby realizować swoje pasje i cieszyć się życiem.

Marsz obejmie 18 trasy po około 100 km. Każdym odcinkiem będą opiekować się koordynatorzy tras, którzy są osobami onkologicznymi lub ich bliskimi. Na każdej trasie maszerować będą grupy około 10 osobowe.

W marszu, wezmą też udział aktorzy: Mateusz Damięcki na trasie Ustrzyki Górne - Barwinek, Jola Mrotek Sępopol – Gołdap i Julita Kożuszek Police - Świnoujście.

Projekt jest wyjątkowy, ponieważ jest realizowany przez osoby i dla osób, które wiedzą co to rak. - Na każdym etapie realizacji projektu włączeni są chorzy po lub w trakcie przejść onkologicznych oraz ich bliscy. Co ważne, przed, w trakcie oraz po marszu będą organizowane spotkania profilaktyczne. Jest szansa, że dzięki temu wielu ludzi zbada się i uratuje swoje zdrowie i życie - podkreśla Magdalena Lesiewicz.

Dołącz do grup:
https://www.facebook.com/groups/543353899147080/
Wydarzenie marszu:
https://www.facebook.com/events/667062360112212/

pr
Data publikacji: 26.06.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON