Data dodania: 20.07.2017

Bieg dla innych

W lipcu rozpoczynają się bezpłatne treningi dla wszystkich osób, które planują start w piątej edycji Katowice Business Run. Profesjonalni trenerzy z klubu fitness CityFit Katowice prowadzą przygotowania do tego jedynego w swoim rodzaju charytatywnego biegu sztafetowego.

Tylko 23 godziny zajęło zapełnienie 2500 miejsc na liście startowej Katowice Business Run. W lipcu i sierpniu prowadzone będą bezpłatne sesje treningowe przede dla osób pragnących wystartować w tym biegu, ale mile widziani są także inne osoby, chcący poprawić swoją kondycję i pobiegać pod okiem profesjonalnego trenera.
Treningi odbywają się w czwartki, zawsze o godzinie 18:00. Biegacze spotykają się na Dolinie Trzech Stawów, pomiędzy parkingiem na ulicy Pułaskiego a Stawem Ozdobnym. Szczegółowy harmonogram treningów znajduje się na stronie internetowej: http://katowicebusinessrun.pl/pl/treningi.

Katowice Business Run wystartuje w tym roku 3 września i pomoże stanąć na nogi Sebastianowi Idziakowi i Januszowi Rokickiemu.
Janusz Rokicki jako osiemnastolatek został napadnięty i okradziony. Po wszystkim napastnicy zostawili nieprzytomną ofiarę na torach kolejowych, chcąc upozorować wypadek, a przejeżdżający pociąg pozbawił go obu nóg. Janusz zajął się zawodowo sportem. Zaczął od pływania, potem było podnoszenie ciężarów, a dziś to pchnięcie kulą. Odnalazł swoją pasję i został trzykrotnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich.
Sebastian Idziak stracił nogę w wypadku w kopalni Wujek. Uczy się sztuki tatuażu, w której z każdym dniem staje się lepszy. Uparcie dąży do sukcesów, a za cel obrał sobie kulturystkę oraz sporty walki. Odpowiednia proteza umożliwi mu rozwój pasji i osiągnięcie życiowych planów.

Bieg w Katowicach jest częścią ogólnopolskiej imprezy charytatywnej – Poland Business Run. W ciągu poprzednich edycji, dzięki biegaczom oraz fantastycznym ludziom wspierającym i współorganizującym imprezę, udało się pomóc ponad stu osobom w siedmiu miastach Polski. Bieg ten ma charakter sztafety – w drużynie bierze udział pięciu zawodników. Organizowany jest już sześciu lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Poland Business Run to obecnie najpopularniejszy bieg charytatywny w kraju, który ideą pomagania poprzez sport inspiruje kolejne osoby i organizacje.

em

Data publikacji: 20.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.