Data dodania: 04.08.2017

Eye Control – nowe możliwości

Za pomocą ruchu gałek ocznych już wkrótce będzie można obsługiwać komputer, porozumiewać się ze światem. To nie science fiction! To realna rzeczywistość i ogromna nadzieja dla rzeszy osób z niepełnosprawnością.

Zespół ochotników z Microsoftu stworzył nową technologię zintegrowaną z systemami operacyjnymi dla wszystkich PC i tabletów zakładającą, że w końcowej wersji – wraz z premierą programu – Windows 10 Fall Creatora Update zyska funkcję Eye Control. To oznacza, że urządzenie w systemie Windows 10 będzie można sterować wzrokiem! Ruch gałek ocznych zastąpi klawiaturę, urządzenie wskazujące, sterowanie głosem. Wystarczy do PC lub tableta podłączyć urządzenie śledzące właśnie ruch gałek ocznych.

To absolutnie rewolucyjne osiągnięcie technologiczne pomaga wypromować Steve Gleason – do niedawna bardzo popularny, znakomity futbolista amerykański. Obecnie były zawodnik cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim.

Funkcja Eye Control trafiła już do beta-testów w ramach programu Windows Insider. W niedalekiej przyszłości osoby podobnie poszkodowane jak Steve Gleason zyskają nowe możliwości i sposoby komunikacji.
I to nie jest „bajka z tysiąca i jednej nocy". To się dzieje naprawdę...
IKa
Data publikacji: 04.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.