Data dodania: 28.03.2018

Otyłość sprzymierzeńcem raka

Stara prawda, że w zdrowym ciele, zdrowy duch wciąż jest aktualna. A zdrowe ciało to przede wszystkim ciało bez nadwagi i otyłości, które już są drugą najczęstszą przyczyną powstawania nowotworów.

Na niechlubnym pierwszym miejscu jest nadal palenie tytoniu. Wśród głównych czynników ryzyka nowotworów pozostają niezmiennie - nadmierne opalanie się, infekcje, nadużywanie alkoholu, nadmierne spożycie mięsa, a zbyt małe błonnika, warzyw i owoców, ryb.

Wystarczy jednak zmienić dietę i schudnąć 5-10 proc. swojej wagi, żeby zwiększyć swoje szanse na życie bez raka. A jeśli połączymy zmianę sposobu odżywiania z odpowiednim – i nie musi on być forsowny! - wysiłkiem fizycznym, te szanse imponująco zwielokrotnimy.

Warto spróbować, wiosna jest doskonałym czasem na zmiany. Lepiej i łatwiej akceptujemy nowości. Pamiętajmy o tym i… do dzieła!

sza

Data publikacji: 28.03.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.