Data dodania: 11.04.2018

W Obornikach Wlkp. minęło ćwierćwiecze

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” w Obornikach Wlkp. w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Zostało utworzone z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w odpowiedzi na luki w zakresie ich rehabilitacji, terapii i adaptacji społecznej. Zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych.

Z okazji jubileuszu, 8 kwietnia w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury, odbył się koncert charytatywny. Pieniądze zebrane podczas licytacji zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych stowarzyszenia. Na aukcję wystawiono różne ciekawe przedmioty – m.in. grawerowaną kulę autorstwa Jacka Lewandowskiego, piłkę z podpisami piłkarzy klubu „Lech Poznań” ofiarowaną przez Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, obrazy, bon do kwiaciarni o wartości 100 zł. Przy wejściu można było na chwilę zatrzymać się i obejrzeć prace wykonane przez podopiecznych na zajęciach terapeutycznych.

Wystąpił zespół muzyczny „Tacy Sami” działający przy stowarzyszeniu pod kierownictwem Lecha Farona. Członkowie zespołu, którymi są osoby z niepełnosprawnościami i terapeuci, zaprezentowali kilkanaście znanych utworów, m.in. z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i grupy „Varius Manx”. Do występu zaproszono również Urszulę Lidwin, poznańską wokalistkę, laureatkę licznych konkursów muzycznych i zdobywczynię Grand Prix w konkursie piosenki francuskiej. Wystąpiła również para taneczna ze Studia Tańca „Trakt”.

Prezes Stowarzyszenia Aldona Ból odczytała list gratulacyjny od Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Wspominano początki działalności tej organizacji, która została zarejestrowana w 1993 roku. Dzięki jej istnieniu osoby z niepełnosprawnościami, także sprzężonymi, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z rehabilitantem i fizjoterapeutą, rozwijania zainteresowań i zdolności twórczych, członkowie uczą się współpracy w grupie oraz otwartości na innych, biorą udział w różnych spotkaniach, wystawach, happeningach, wyjeżdżają na biwaki i turnusy.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia: http://przyjaciel.obornikionline.pl/

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Karolina Kasprzak

Data publikacji: 11.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.