Data dodania: 07.07.2018

„Muzyczny Piknik Pod Dębem”

… to nazwa imprezy plenerowej zorganizowanej 4 lipca przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie działający przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.

Słoneczna pogoda oraz piękne okoliczności przyrody miejsca piknikowego „Pod Dębem” w Przedborowie były wymarzonym tłem dla udanej zabawy.

W imprezie udział wzięli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z terenu południowej Wielkopolski. Uczestniczyli też zaproszeni gości:  starosta ostrzeszowski Lech Janicki, dyrektor PCPR Bożena Powązka, prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz, sekretarz Fundacji Marek Konwiński i kierownicy poszczególnych placówek.

Uczestnicy WTZ w Ostrzeszowie oraz ich koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionych jednostek spędzili czas tańcząc, śpiewając, biorąc udział w konkursie grzybobrania. Nie zabrakło pysznych słodkości, pieczonej kiełbasy, pamiątkowych zdjęć w fotobudce i upominków dla każdego uczestnika pikniku.

Zadowolone twarze uczestników były niezbitym dowodem na to, że organizacja takich imprez  jest celowa i potrzebna. Wymaga sporo pracy i zaangażowania organizatorów, jednak jej wymiar terapeutyczny jest znaczący.

Podsumowując „Muzyczny Piknik Pod Dębem”, dziękujemy Nadleśnictwu Przedborów za okazaną gościnność i otwartość na nasze potrzeby oraz panu Kazimierzowi za jego nieocenioną pomoc i serdeczność.

Agnieszka Kempa (Fundacja Miłosierdzie), fot. Fundacja Miłosierdzie

Zobacz galerię...

Data publikacji: 07.07.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.