Data dodania: 01.08.2018

Pilotażowa Poznańska Opaska Medyczna SOS dla seniorów

W Poznaniu 15 sierpnia rusza kolejny, na razie pilotażowy, program skierowany do seniorów - Poznańska Opaska Medyczna SOS. Na opasce znajduje się m.in. informacja o chorobach, o przyjmowanych lekach, uczuleniach, a także numer kontaktowy do bliskiej osoby.

Silikonowa opaska jest zakładana na rękę i sprawia, że seniorzy mogą czuć się bezpiecznie, a w razie potrzeby ma ona ułatwić ratownikom medycznym udzielanie pomocy.
Każdy mieszkaniec Poznania, który skończył 70 lat po wypełnieniu wniosku, który jest dostępny w Centrum Inicjatyw Senioralnych otrzyma bezpłatną opaskę. Projekt będzie realizowany do 14 grudnia.
Opaska jest rozszerzeniem akcji „Pudełko Życia". Umieszczane najczęściej w lodówce niewielkie pudełko z informacjami o seniorze ma pomóc ratownikom w razie nagłych wypadków.

Ponadto Poznań realizuje wiele przedsięwzięć skierowanych do starszych mieszkańców. Poznańscy seniorzy w ramach kompleksowego zestawu usług Poznań Viva Senior mogą korzystać z bezpłatnych usług transportowych „Taksówki dla seniora". Osoby, które skończyły 70 lat i mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną, mogą dojechać taksówką do urzędu, lekarza-specjalisty czy na groby bliskich.

Od czerwca można skorzystać z miejskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Działa „Złota rączka dla seniora", czyli wsparcie przy drobnych naprawach technicznych. Natomiast w ramach projektu „Książka dla seniora", osobom starszym, które mają kłopot z dotarciem do biblioteki, raz w tygodniu za darmo dowozi je pracownik Biblioteki Raczyńskich.

Uruchomiono Poznańską Złotą Kartę, w ramach której można skorzystać z promocji i zniżek m.in. do kina, teatru, restauracji, kawiarni oraz miejskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Oprac. kat
Data publikacji: 01.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.