Data dodania: 01.10.2018

Suwałki: 6,3 mln zł i działki na rozbudowę ośrodka rehabilitacyjnego

6,3 mln zł pochłonie rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach (podlaskie). Placówka chce rozszerzyć zakres działalności. Pieniądze pochodzą z UE i z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz przekazał 1 poaździernika ośrodkowi trzy działki o łącznej powierzchni 1650 mkw. Bez nich wykonanie planowanej inwestycji byłoby niemożliwe. - Darowizna ta leży w interesie samorządu i korzystających z placówki mieszkańców miasta – powiedział Renkiewicz. Działki są warte około 400 tys. zł.

Ośrodek jest placówką samorządu województwa podlaskiego. Leczy codziennie około 400 pacjentów, głównie z Suwalszczyzny, ale także z innych części Polski. W ośrodku są też dwa oddziały stacjonarne z 51 łóżkami.

Dyrektor ośrodka Irena Łukaszuk powiedziała, że rozbudowa placówki jest niezbędna. - Chcemy świadczyć usługi większej liczbie osób i wdrażać nowe metody rehabilitacji. Dodatkowa powierzchnia budynku, około 1000 mkw., pozwoli na stworzenie dodatkowych pracowni terapeutycznych – dodała Łukaszuk.

Ośrodek ma być rozbudowany o dwie kondygnacje. Powstaną ścieżki terapeutyczne i powiększony zostanie parking.

Członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk powiedział, że samorząd chce tworzyć jak najlepsze warunki dla pacjentów i zaproponować w Suwałkach nowe możliwości z zakresu profilaktyki i rehabilitacji.

Inwestycja pochłonie 6,3 mln zł z czego 3,4 mln zł to pieniądze z regionalnego programu operacyjnego. Pozostałe 2,9 mln zł dofinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Rozbudowa ośrodka ma się zakończyć w listopadzie 2019 roku. (PAP)

Jacek Buraczewski

Data publikacji: 01.10.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.