Data dodania: 09.01.2019

Obudź się, Michał!

Michał, młody matematyk z Katowic zatruł się czadem podczas kąpieli. Przez wiele miesięcy był w śpiączce. Pewnego dnia otworzył oczy. Michał nie poddał się. Jego organizm walczył. Najbliżsi zauważyli, jak w pewnym momencie zaczął sam oddychać. Jak jego źrenice pewnego dnia zaczęły reagować na światło. Ponownie przemówił, poruszył rękoma i nogami.

A potem znów przyszedł kryzys. Michał Włodarski ponownie zapadł w śpiączkę. Jego organizm znów odbył straszną walkę. Michał ponownie otworzył oczy, przemówił. Teraz trwa walka o to, by powrócił do zdrowia.

Michał ma 27 lat. Od dziecka uchodził za matematycznego geniusza. Pracował w Polskiej Akademii Nauk i pisał na Politechnice Śląskiej doktorat o grafenie. Wydawało się, że zrobi wielką karierę w świecie nauki. Jest absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Katowicach.

Uczniowie z jego dawnego liceum nie zapominają o nim. To, co postanowili zrobić, jest po prostu wspaniałe. 11 stycznia br. szkoła już po raz XVII organizuje doroczny Koncert Charytatywny. Uczniowie uznali, że ich obowiązkiem jest pomóc starszemu koledze. Już rok temu zadedykowali mu doroczny Koncert Charytatywny „Kochać znaczy pomagać", który szkolna społeczność organizuje od 17 lat. Zebrali wówczas na jego leczenie 22 tys. zł.

Także tegoroczną edycję koncertu poświęcą Michałowi. Tym razem będą zbierać środki na jego rehabilitację nierefundowaną przez NFZ. Sami przygotowują występy artystyczne (w tym wyjątkowy musical), poszukują przedmiotów do zlicytowania w czasie aukcji, wystawiają prace szkolnych artystów.

Pierwsza pula biletów wyprzedała się w pół godziny. Od 7 stycznia do godz. 19 w sprzedaży dostępna jest druga pula biletów w cenie 10 zł. Żeby je kupić, należy śledzić facebookowy fanpage wydarzenia „Koncert Charytatywny Kopernika": https://www.facebook.com/koncertkopernika/ .

Ewa Maj
Data publikacji: 09.01.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.