Data dodania: 25.03.2019

IKEA wprowadza kolekcję dla osób z niepełnosprawnością

IKEA znany producent funkcjonalnych mebli i praktycznych akcesoriów rozszerza swą ofertę na klientów z niepełnosprawnością. Projektanci firmy nie tylko tworzą nowe przedmioty, które można wydrukować na dowolnej drukarce 3D, ale dostosowują już istniejące.

Udogodnienia są dostosowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Dla osób na wózkach regał został wyposażony w lustrzany wkład, który pomaga zobaczyć, co znajduje się na górnych półkach. Z kolei sofa dodatkowo posiada cztery podnośniki, które ułatwiają wstawanie.

Z myślą o osobach niewidomych powstają czytniki, które pomagają sprawdzić zawartość każdej półki i ułatwiają znalezienie poszukiwanych przedmiotów.

Zaprojektowano również wiele praktycznych rozwiązań ułatwiających korzystanie z przedmiotów codziennego użytku.

Wprowadzone innowacje powstały w ramach projektu This Ables realizowanego przez IKEA i dwie izraelskie organizacje działające na rzecz zwiększenia niezależności osób niepełnosprawnych i dostosowania przestrzeni publicznej do ich potrzeb.

kat, fot. thisables.com
Data publikacji: 25.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.