CARDIOHELP – przenośny system ratujący życie

CARDIOHELP - przenośny system ratujący życie

Każdego roku 17,5 miliona osób na całym świecie umiera z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Jednakże szybkie podłączenie do mechanicznego urządzenia podtrzymującego krążenie może uratować życie.

MAQUET Cardiopulmonary AG, producent technologii medycznych z siedzibą w Niemczech, opracował najmniejszy i najlżejszy na świecie przenośny system wspomagający typu serce-płuco. Przenośny system CARDIOHELP zastępuje oraz kontroluje funkcje krążeniowe i płucne poza organizmem, dostarcza tlen i redukuje emisję dwutlenku węgla.

154377_thumb.w200_maquet_cardiopulmonary_ag

Systemowi zostało przyznane oznakowanie CE. Obserwacje zastosowania systemu w 18 szpitalach w dziewięciu krajach potwierdziły jego zalety. Przed wprowadzeniem systemu na rynek, urządzenie zostało zastosowane u 25 pacjentów. Od końca lipca 2010 roku system CARDIOHELP jest dostępny na rynku na całym świecie.

Wielu pacjentów z chorobami serca i płuc doznaje wstrząsu kardiogennego, ponieważ podstawowe organy nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu. System CARDIOHELP zapewnia wsparcie funkcji życiowych, które do tej pory gwarantowały urządzenia typu serce-płuco ważące 250 kg.

System jest nie większy niż bagaż podręczny, waży około 10 kg. W trakcie transportu wewnątrz lub na zewnątrz szpitala może być przenoszony przez jedną osobę. Jako pierwszy przenośny system wspomagający funkcje życiowe został zatwierdzony do wykorzystania w transporcie lądowym i powietrznym.

System CARDIOHELP można bardzo szybko przygotować do zastosowania w przypadku pacjentów wymagających wspomagania krążenia sercowego i/lub płucnego w chirurgii kardiologicznej, kardiologii, na oddziałach intensywnej terapii oraz w nagłych przypadkach. Oprócz tego, że system jest bardziej opłacalny niż tradycyjne metody leczenia, oferuje również nowe mechaniczne formy leczenia polegające na wspomaganiu krążenia gwarantujące nowe możliwości wentylacji ochronnej. Ponieważ ilość krwi znajdującej się poza organizmem jest ograniczona, pacjent jest obciążony w mniejszym stopniu.

Info: SIZ PAP (APA-OST)

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również