Pobiegniesz – pomożesz w bezpiecznej formule 2.0!

Bieg Poland Business Run 2.0 startuje 6 września br. w nowej formule. Ponieważ, że względu na bezpieczeństwo epidemiczne nie można organizować imprez masowych, a takim niewątpliwie jest Poland Business Run, w tym roku każdy biegacz wymagany odcinek 4 km przebiegnie w wybranej przez siebie lokalizacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Poland Business Run organizowany jest od ośmiu lat. W biegu charytatywnym w formie sztafety udział biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni. Zawody odbywały się jednocześnie w pierwszą niedzielę września w największych miastach: w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i w Rzeszowie.

Rejestracja do biegu rozpocznie się od 27 maja do i będzie trwała do10 czerwca. Następnie do uczestników zostaną wysłane pakiety startowe.

W dniu biegu za pomocą aplikacji będą łączenia na żywo z uczestnikami biegu i  beneficjentami będzie można komentować wyniki i rekordy.

Celem biegu jak co roku jest wsparcie osób po amputacji i z niepełnosprawnością ruchową.

Fundacja Poland Business Run podkreśla, że zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami. W całym kraju w 10 miastach pobiegło w niej ponad 27 tys. osób. Udało się zebrać ponad 2,3 mln zł na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla 94 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Więcej informacji na https://polandbusinessrun.pl/

tuk/, fot. archiwum PBR

Data publikacji: 21.05.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również