Rodzina to dozwolony doping. Spotkanie z bohaterami kampanii P.S. Mam SM

Przez 22 lata uprawiał wyczynowo szermierkę. Jako florecista zdobył dziesiątki medali. Był mistrzem Polski, członkiem kadry narodowej i olimpijskiej. W 2004 roku usłyszał diagnozę – stwardnienie rozsiane. Jak kiedyś na planszy, stanął do walki z chorobą. Rzeczywistość zweryfikowała jego plany.

Nie zrezygnował jednak z pasji uprawiania szermierki, bo jak mówi o sobie Jacek Gaworski: – Sport daje mi to, że uciekam od swojej niepełnosprawności. Startuje w turniejach w szermierce na wózkach na całym świecie. Jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku. Nic jednak nie byłoby możliwe bez rodziny oraz najbliższych, to oni są najważniejsi i dają mu siłę do walki. – Rodzina to mój jedyny, dozwolony doping – śmieje się Jacek.

Razem z żoną założyli Fundację Pomóż Walczyć o Życie, w której niosą pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym. Ciągle się rozwijają, mają nowe pomysły i wiele wyzwań przed sobą.

Elżbieta i Jacek Gaworscy

Elżbieta i Jacek Gaworscy

Zaproszenie na spotkanie
Jacek i Elżbieta Gaworscy to bohaterowie kolejnego spotkania w ramach kampanii P.S. Mam SM. Trzecia edycja kampanii posiada formę retrospekcji. Bohaterowie wcześniejszych edycji kampanii opowiadają o zmianach jakie nastąpiły w ich życiu w ciągu ostatnich trzech lat od momentu startu kampanii – co osiągnęli pomimo choroby lub co im się nie udało.

Na spotkanie z Jackiem i Elżbietą Gaworskimi, którzy opowiedzą o wspólnej walce z trudnościami dnia codziennego oraz prowadzeniu fundacji. Odpowiedzą też na pytanie „dlaczego zdecydowali się na rozszerzenie działalności swojej fundacji i dla kogo niosą pomoc” – organizator kampanii, Fundacja NeuroPozytywni, zaprasza 20 września (piątek) 2019 roku o godzinie 15:00.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Facebook Fundacji w formie video wywiadu online. Transmisja potrwa około 30 minut. W trakcie jej przebiegu chętne osoby będą mogły zadawać pytania rozmówcom poprzez adres (https://www.facebook.com/events/470144306912512/).

O kampanii
P.S. Mam SM to projekt stworzony przez pacjentów i dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Bohaterowie naszej kampanii opowiadają własne historie, przełamują funkcjonujące stereotypy na temat życia z SM oraz pokazują, iż pomimo pewnych ograniczeń wynikających z choroby można realizować własne pasje i marzenia – mówi Izabela Czarnecka-Walicka, prezes Zarządu Fundacji NeuroPozytywni.

Projekt realizowany jest przez Grupę Pozytywnych, czyli pasjonatów życia. Członkowie Grupy biegają, ćwiczą na siłowni, skaczą na spadochronie, jeżdżą na rowerze i nartach, podróżują oraz zwiedzają dalekie zakątki świata, prowadzą bloga, uczestniczą w rockowych koncertach i chcą motywować do działania osoby z SM, szczególnie te nowo zdiagnozowane.

Działania w ramach kampanii P.S. Mam SM realizowane są w internecie i publikowane na stronie internetowej www.neuropozytywni.pl oraz na profilu Facebook Fundacji NeuroPozytywni. Dzięki temu materiały edukacyjne dostępne są dla wszystkich, niezależnie od czasu, miejsca zamieszkania czy sprawności ruchowej. Organizatorzy kampanii zachęcają też inne osoby do dołączenia do Grupy Pozytywnych. Wystarczy tylko wysłać swoją historię na adres Fundacji.

Partnerami P.S. Mam SM są Fundacja Pomóż Walczyć o Życie, Fundacja Kulawa Warszawa oraz blog with a Smile biegam z uSMiechem. Kampania realizowana jest przy wsparciu Sanofi Genzyme.

pr

Data publikacji: 17.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również