W Krakowie więcej udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami

Dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Mali Siłacze, Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego, w pięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta zamontowane zostały łóżka służące do przewijania osób z niepełnosprawnościami.

Udogodnienia pojawiły się w obiektach będących w zarządzie ZIS: Stadion Miejskim im. Henryka Reymana (ul. Reymonta 20), Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych (al. Focha 40), Centrum Rozwoju Com-Com Zone Prokocim (ul. Kurczaba 29) oraz w dwóch budynkach nadzorowanych przez KBF (przy ul. Powiśle 11 oraz na os. Zgody 7).

Inicjatywę montażu łóżek, służących do przewijania osób z niepełnosprawnościami, zapoczątkowała Fundacja Mali Siłacze, która przedstawiła trudności, z jakimi codziennie mierzą się opiekunowie tych osób. Następnie Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK w grudniu 2020 r. zakupił łóżka i we współpracy z fundacją oraz jednostkami miejskimi wybrał lokalizacje na terenie Krakowa, w których te łóżka zostały zamontowane.

Do montażu łóżek zostały wybrane budynki miejskie znajdujące się w różnych częściach miasta, tak aby zapewniać realne wsparcie dla mieszkańców z różnych stron Krakowa.

Warto przypomnieć, że ZIS realizując inwestycje sportowe dla mieszkańców dba o to, aby były to obiekty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budowane przez jednostkę baseny wyposażone są między innymi w technologię ruchomego dna oraz podnośniki pozwalające na opuszczanie osób z niepełnosprawnościami do niecki basenowej. Wszelkiego rodzaju obiekty: baseny, hale sportowe, boiska posiadają dostosowane do wymogów osób z niepełnosprawnościami szatnie oraz sanitariaty. W budynkach montowane są także windy oraz pochylnie, ułatwiające dostęp osobom z niepełnosprawnościami.

Info: krakow.pl, fot. materiały prasowe

Data publikacji: 18.02.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również