Zmienić system ochrony zdrowia w służbę zdrowia

Zmienić system ochrony zdrowia w służbę zdrowia

- Przyszedłem z krótką misją - chciałbym zamienić system ochrony zdrowia w służbę zdrowia - mówił nowy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, obejmując 16 listopada po południu swój resort.

Po pierwszym posiedzeniu rządu Beaty Szydło nowy minister zdrowia przyjechał do resortu.

– Przekazanie odbyło się w niezwykłej atmosferze i wyobrażam sobie, że dla funkcjonowania państwa to bardzo dobry znak. Przywitaliśmy się i pożegnaliśmy w sposób niezwykle sympatyczny i kulturalny. Miałem okazję spotkać się z pracownikami ministerstwa – powiedział dziennikarzom Radziwiłł.

Radziwiłł, podobnie jak większość jego poprzedników jest lekarzem, specjalistą medycyny ogólnej i rodzinnej; od lat 90. był aktywnym członkiem samorządu, m.in., przez blisko dekadę (2001-2010 r.) – prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Przed nominacją na ministra był sekretarzem NRL, złożył już jednak oświadczenie z rezygnacją z tej funkcji. W ostatnich wyborach zdobył mandat senatora, startując z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu w obejmującym część powiatów na południe od stolicy.

16 listopada w południe w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady Ministrów oraz Beatę Szydło na prezesa RM. Prezydent odebrał również przysięgę od nowej premier i członków jej rządu.(PAP)

ktl/ akw/ malk/

Data publikacji: 17.11.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również