Data dodania: 12.12.2016

Międzynarodowa lekka atletyka w Kaliszu

XII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, przeprowadzone 1 grudnia, były dwunastą edycją masowej imprezy sportowej zorganizowanej dla osób niepełnosprawnych w okresie późnojesiennym w warunkach halowych.

Organizatorem imprezy była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu, współorganizatorami: Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Stowarzyszenie "Wszystko Dla Kalisza" oraz Fundacja „Aktywni Zawodowo". Zadanie finansowane było ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Kalisza oraz środków własnych Fundacji "Miłosierdzie".

Zawodników i przybyłych gości powitali Stanisław Bronz – prezes Zarządu Fundacji „Miłosierdzie" oraz Marek Konwiński – kierownik WTZ w Kaliszu. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej, MOPS oraz władz Fundacji „Milosierdzie".
Mistrzostwa pobłogosławił duszpasterz diecezjalny sportowców ks. Kanonik Dariusz Bandosz.

Do udziału zgłosiło się 21 ekip - 18 zespołów z Polski, z WTZ, ŚDS i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Kalisza i województwa wielkopolskiego oraz dwie drużyny z Charkowa i jedna z Odessy na Ukrainie.
Łącznie liczba startujących zawodników wyniosła 150 osób niepełnosprawnych, a liczba osób uczestniczących w imprezie ogółem – z kibicami i opiekunami zespołów: ok. 300 osób.
Zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach ocenianych przez wykwalifikowane zespoły sędziowskie: bieg na 60 m, wyścig wózków na 60 m, skok w dal (odbicie z belki), sztafeta 4 x 60 m, tor sprawnościowy (drużynami), skok wzwyż, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy otrzymywali medale i dyplomy. W klasyfikacji zespołowej przyznano nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wszystkie ekipy otrzymały statuetki pamiątkowe oraz dyplomy za uczestnictwo. Dodatkową nagrodę ufundował patron imprezy – prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Poniżej 10 nagrodzonych zespołów w klasyfikacji zespołowej:
1. Spec. Ośr. Szk.-Wych. nr 1 w Kalisz
2. ŚDS N. Skalmierzyce
3. DPS Ślesin
4. Charków Ukraina
5. WTZ "Tęcza" Ostrów Wlkp.
6. WTZ Wieruszów
7. WTZ Kuźnica Grabowska
8. WTZ Przygodzice
9. WTZ Kalisz Grupa Oriońska
10. Afrodyta Charków Ukraina

Mariusz Patysiak
fot: Adam Stańczak

Data publikacji: 12.12.2016 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON