Data dodania: 09.01.2017

Natalia Partyka Niepełnosprawnym Sportowcem Roku 2016

27-letnia gdańszczanka zwyciężyła w 82. edycji plebiscytu Sportowiec Roku organizowanego przez „Przegląd Sportowy".

Już po raz czwarty została paraolimpijską złotą medalistką igrzysk w tenisie stołowym. Startując w pięciu Paraolimpiadach tylko raz, z Sydney – gdy miała 11 lat – nie przywiozła złota.

Sezon klubowy też był dla niej bardzo udany. Występując w Siarce ZOT Tarnobrzeg wywalczyła mistrzostwo Polski. Wielkie wyzwania czekały na Natalię w Lidze Mistrzów. W tych elitarnych rozgrywkach odniosła cztery ważne zwycięstwa, które pomogły Siarce awansować aż do ścisłego finału, w którym tarnobrzeżanki uległy ekipie Berlin Eastside.

– Za każdym razem triumf przychodzi mi jednak z niemałym trudem – powtarza zawodniczka, która w Rio de Janeiro do zwycięstwa w turnieju indywidualnym dorzuciła złoto w rywalizacji drużynowej, występując razem z Karoliną Pęk i Katarzyną Marszał.

Latem Natalia uczyniła kolejny krok w karierze – rozpoczęła występy w zagranicznym klubie, w barwach czeskiego Stavoimpexu Hodonin.

Natalia od wielu lat jest też filarem reprezentacji Polski. W trwających kwalifikacjach do DME Polki wygrały jesienią wszystkie trzy mecze, a Partyka odniosła w nich komplet zwycięstw, dzięki czemu biało-czerwone są niemal pewne występu w finałach w Luksemburgu.
kat

Data publikacji: 09.01.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON