Data dodania: 23.01.2017

Kibicujemy sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną!

Na billboardy i citylighty w całej Polsce powraca kampania społeczna Olimpiad Specjalnych Polska #GrajmyRazem!

Od wtorku 10 stycznia, wyjątkowe billboardy Olimpiad Specjalnych oglądać można w 100 lokalizacjach w całym kraju. Podobnie jak w pierwszej odsłonie kampanii, także teraz plakaty #GrajmyRazem zawisły w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu, a także m.in. w Szczecinie, Białymstoku, Częstochowie, Lublinie i Toruniu.

Na plakatach Anna Lewandowska – prezes Olimpiad Specjalnych Polska oraz zawodnicy i ambasadorowie Olimpiad Specjalnych wspólnie zachęcają do kibicowania sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną i wspierania Olimpiad Specjalnych.

- Nasi sportowcy każdego dnia pokazują, że niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu, aktywności fizycznej i społecznej. Każdy z nas może się od zawodników uczyć, jak z uśmiechem przełamywać własne bariery i wytrwale dążyć do celu. Kibicujmy im podczas zawodów i treningów! Olimpiady Specjalne każdego roku organizują ponad 200 regionalnych i ogólnopolskich zawodów sportowych, na które zapraszamy wszystkich chętnych jako kibiców i wolontariuszy! Wspierajmy zawodników Olimpiad Specjalnych dobrym słowem i odrobiną pozytywnej energii! Ta dobra energia wróci do nas z podwójną siłą!" - powiedziała prezes Olimpiad Specjalnych Polska Anna Lewandowska.

Wyjątkowa okazja do kibicowania pojawi się już niedługo – 18 marca w Schladming uroczystą Ceremonią Otwarcia rozpoczną się Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii, w których uczestniczyć będzie 62-osobowa polska reprezentacja.

- Igrzyska w Austrii to nasze największe sportowe wydarzenie 2017 roku! Kampanią #GrajmyRazem chcemy zachęcić wszystkich, by spróbowali poznać zawodników Olimpiad Specjalnych i zrozumieć, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną stanowią ważną cząstkę naszego społeczeństwa. Zachęcamy, by w marcu śledzić udział polskich zawodników w rywalizacji w Austrii. Nasi reprezentanci nie mogą się już doczekać wyjazdu na Igrzyska. Chcą pokazać całej Polsce, Europie i światu, że zgodnie z duchem sportu dadzą z siebie wszystko w sportowej rywalizacji. Jestem pewna, że wszyscy będziemy z nich dumni - powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

W Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii weźmie udział ponad 2,7 tysiąca sportowców ze 107 krajów świata, wspieranych przez 1,1 tysiąca trenerów i członków sztabów medycznych oraz ponad 3 tysięcy wolontariuszy. Będzie to jedno z największych na świecie wydarzeń sportowych w 2017 roku. Wszystkie wydarzenia Igrzysk są organizowane w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim.
W Austrii polscy reprezentanci będą rywalizowali w 5 dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym.

Celem Kampanii #GrajmyRazem jest dotarcie do społeczeństwa z misją i filozofią Olimpiad Specjalnych oraz promocja Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Olimpiady Specjalne Polska szacują, że ta kampania dotrze do około 5 milionów osób.
pr

Data publikacji: 23.01.2017 r


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON