Data dodania: 10.02.2017

Charytatywny Bieg Otwartych Serc

Stowarzyszenie "Otwarte serca" z Rudy Śląskiej zorganizowało dość nietypową imprezę – I Charytatywny Bieg Otwartych Serc, w którym przewidziano także wyścigi na wózkach inwalidzkich. Wprawdzie miały charakter symboliczny, bo zgłosiło się tylko czterech chętnych, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.

Za to biegacze startujący w biegu głównym na 5 km i rodzinnym na 500 m zapełnili listę startową i w sobotę 4 lutego w liczbie 200 osób stawili się na starcie. Nie tylko z Rudy Śląskiej, ale i z Piekar, Bytomia, Chorzowa, Katowic, Łazisk, Tarnowskich Gór, Gliwic, Siemianowic Śl., Tychów, Ornontowic, Zabrza, Oświęcimia. Biegacze po prostu lubią pomagać i już nieraz udowodnili, że w biegach charytatywnych chętnie biorą udział.
Cały dochód z opłat startowych został przekazany na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Otwarte Serce".

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale w kształcie serca, inspirowane nazwą stowarzyszenia, wykonane własnoręcznie przez jego członków.

Harcerze ZHP z Rudy Śląskiej pilnowali trasy biegu, ratownicy ze Stowarzyszenia Nemo z Zabrza byli gotowi do niesienia pomocy, wolontariuszy było znacznie więcej – gwarantowali obsługę biura zawodów, depozyt, serwis kawowy, wręczanie medali na mecie, przygotowanie kiermaszu, identyfikatorów, dyplomów, bramy startowej, a nawet wspaniałego żuru dla wszystkich.
Profesjonalne wytyczenie, wymierzenie trasy i czasów zapewnił słynny rudzki ultramaratończyk, August Jakubik.

Stowarzyszenie "Otwarte Serca" Rodziców i Przyjaciół Uczniów Niepełnosprawnych Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 im. św. Łukasza w Rudzie Śl. powstało w 2001 roku, ma status organizacji pożytku publicznego. Swoje działania kieruje do osób niepełnosprawnych i ich rodzin, organizując zajęcia hipoterapeutyczne, dogoterapeutyczne, aktuanie bezpłatne zajęcia na basenie w Rudzie Śl. Dofinansowuje turnusy rehabilitacyjne, sprzęt dla szkolnego gabinetu rehabilitacji, szkolną stołówkę i pracownie szkolne.
W tej chwili liczy 50 członków, a obecny zarząd, wybrany w ubiegłym roku zapowiada, że ten bieg nie będzie ostatnim ciekawym przedsięwzięciem w najbliższym czasie.
Dyrektorowi szkoły, Wiesławowi Jagielskiemu należą się podziękowania nie tylko za współorganizację, udostępnienie budynku szkoły, ale również osobisty udział w biegu!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura i prezydent miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic.

Zobacz galerię...

Tekst i fot. IRCa
Data publikacji: 10.02.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON