Data dodania: 29.03.2017

Polscy tenisiści na wózkach wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata!

Pojechali do Portugalii, aby na korcie tenisowym w Vilamoura Tennis Academy walczyć w turnieju kwalifikacyjnym o awans na Drużynowe Mistrzostwa Świata. Kibice czekali z zapartym tchem na wynik tych zmagań, chociaż rezultat był do przewidzenia - pojechała mocna obsada. Tylko, jak to w sporcie, nigdy do końca nie wiadomo...

O awans ubiegali się również Austriacy, Chorwaci, Estończycy, Grecy, Irlandczycy, Litwini, Rosjanie, Węgrzy, Rumuni, Szwajcarzy, no i gospodarze – Portugalczycy.
Drużyny podzielono na cztery grupy, Polacy grali w pierwszej. Tylko zwycięzcy grup przechodzili do półfinałów. W środę 22 marca Polacy wygrali z Litwą i Szwajcarią, a następnego dnia dotarła do nas informacja: gry grupowe za nami, wygraliśmy ze Szwajcarią 3:0!

Tadeusz Kruszelnicki, wygrał z Yannem Avanthey 6:1, 6:0. Kamilowi Fabisiakowi poszło w tym dniu jeszcze lepiej, swojemu przeciwnikowi nie dał szans, Daniel Pelegrina nie zdobył ani jednego punktu, wynik meczu 6:0 6:0.
Również Krzysztof Brezyna zakończył walkę po dwu setach, zwyciężając 6:0 6:4.Po takim pogromie pewnie w doskonałych nastrojach przystępowali w kolejnym dniu do półfinału z Grecją, którą pokonali 3:0. Polscy tenisiści nie stracili seta, grali na najwyższym poziomie. Deszcz trochę pokomplikował rozgrywki, trzeba było czekać, aż skończy padać, aby rozpocząć walkę, dlatego pojedynki singlowe były rozgrywane równolegle, ze względu na opóźnienia.
Wieczorem 25 marca Krzysztof Brezyna napisał na facebooku: Zadanie wykonane Polska : Austria 2:0. Chłopcy zagrali rewelacyjnie. Mecze singlowe finału były rozgrywane równolegle. Pierwszy zakończył pojedynek Kamil Fabisiak pokonując Nico Langmanna 6:2 6:1. W niecałą minutę później na sąsiednim korcie zakończył walkę Tadeusz Kruszelnicki, pokonując Martina Legnera 6:0 6:4.

Drużyna wywalczyła awans do Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 1-7 maja we Włoszech, w Alghero na Sardynii.

Tadeusz Kruszelnicki urodzony w 1955 roku w Gliwicach, reprezentuje Ziębicki Klub Tenisowy. Paraolimpijczyk z Atlanty, Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, finalista wielkoszlemowych Australian Open 2001 i 2006.
Kamil Fabisiak reprezentuje Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku. Paraolimpiczyk z Londynu, 7. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Turcji 2013, za co został nominowany do plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2013.
Krzysztof Brezyna urodzony w 1983 roku, reprezentujący Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe AS, wysoko w rankingu tenisistów, wicemistrz Polski

IRCa, fot. FB Krzysztofa Brezyny

Data publikacji: 29.03.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.