Data dodania: 01.04.2017

Pierwsza Dama pogratulowała osiągnięć zawodnikom Olimpiad Specjalnych

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda31 marca pogratulowała osiągnięć członkom polskiej reprezentacji na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii. - Wykazaliście się hartem ducha i wolą walki; mimo upadków podnosiliście się i walczyliście do końca – powiedziała.

W zawodach, które odbyły się w marcu w Austrii, polska reprezentacja zdobyła 39 medali, ich hasło brzmiało „Serce bije dla świata!".

- Podczas całych igrzysk wspaniale i godnie reprezentowaliście nasz kraj, w zgodzie z duchem zasad fair play – zwróciła się Pierwsza Dama do zawodników podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Uczestnikom igrzysk gratulowała sukcesów i dziękowała za wspaniałego ducha sportowej walki. - Gratuluję wszystkim zawodnikom, nie tylko tym, którzy stanęli na podium, ponieważ wykazaliście się bardzo piękną sportową postawą, dzielnie walcząc w swoich konkurencjach. Wiem, że niektórzy z was pobili swoje życiowe rekordy – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Zwracając się bezpośrednio do sportowców podkreśliła jak ważnym wydarzeniem były zawody, w których wzięli udział. – Jestem bardzo dumna z Waszych osiągnięć, ale także z tego, że podjęliście to niełatwe wyzwanie i stanęliście do rywalizacji z zawodnikami z całego świata – podkreśliła. Na koniec Pierwsza Dama pochwaliła ich za niezwykły hart ducha i wolę walki.

Zawodnicy podarowali małżonce prezydenta koszulkę reprezentacji ze swoimi podpisami. - Na pewno znajdzie honorowe miejsce w Pałacu Prezydenckim – zapewniła pierwsza dama, dziękując za podarunek.

Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie.

Pierwsza Dama objęła długofalowym patronatem honorowym roczną działalność ruchu Olimpiad Specjalnych Polska. (PAP)

kno/biw/, fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)

Oprac. sza

Data publikacji: 01.04.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.