Data dodania: 08.05.2017

4. edycja Wings for Life Run, czyli pomaganie przez bieganie

- W tym roku biegłem pchając wózek Michałowi z fundacji Jedyna Taka, więc taktyka była nieco inna - mówi PAP Life tancerz Maciej "Gleba" Florek, który w Poznaniu wraz z 6 tys. innych uczestników wziął udział w charytatywnym, światowym biegu Wings For Life.

W niedzielę 7 maja odbyła się 4. edycja Wings For Life World Run - biegu, w którym to meta w postaci samochodu pościgowego goni zawodników. Do biegu, z którego dochód wspiera badania nad urazami rdzenia kręgowego, zarejestrowało się 155288 uczestników, którzy wystartowali w 111 lokalizacjach w 58 krajach. Mistrzynią świata została biegnąca w Chile Polka Dominika Stelmach z wynikiem 68,21 km - tym samym pokonała rekordowy dystans w historii Wings for Life wśród kobiet. Światowym zwycięzcą został poruszający się na wózku inwalidzkim Aron Anderson z wynikiem ponad 92 km.

Na starcie w Poznaniu zgromadziło się prawie 6 tysięcy biegaczy. Wśród nich znaleźli się aktor Alan Andersz i dziennikarka Beata Sadowska, których meta złapała po 15 kilometrze. Tancerz i choreograf Maciej "Gleba" Florek dobiegł do 14 km.

Choć w niedzielę w Poznaniu pogoda nie rozpieszczała, biegacze mogli być z niej zadowoleni, bowiem podczas biegania w nieco ponad 10-stopniowej temperaturze nie zgrzali się tak, jak by to było, gdyby było cieplej i słonecznie. - Taka pogoda zupełnie mi nie przeszkadza, jak jest zimniej wyniki są lepsze i jest czym oddychać. Zdecydowanie wolę biegać latem i najlepiej blisko ciekawych widoków, np. gór - mówi PAP Life Gleba, znany m.in. z programu "You can dance".

Jakie emocje towarzyszyły Florkowi podczas biegu? - Endorfiny i duża dawka totalnie pozytywnej energii, że się udało. W tym roku biegłem pchając wózek Michałowi z fundacji Jedyna Taka, więc taktyka była nieco inna - maksymalnie wykorzystywać zjazdy i równo wbiegać pod górkę. Od początku narzuciliśmy sobie duże tempo i udało się je utrzymać - opowiada PAP Life Gleba.

Co więcej, Florek jest ambasadorem biegu Color Run by Skittles. - Biegam też z Zuzią Raczkiewicz pchając jej wózek niedawno w maratonie krakowskim, a niedługo w półmaratonie we Wrocławiu - wylicza PAP Life Gleba i dodaje, że w niedzielę o poranku w Gdańsku bierze udział w 5-kilometrowym biegu dla Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci.

Podsumowując, biegając możemy pomóc nie tylko samym sobie, ale też innym. (PAP Life)

pau/ jbr/, fot. FB

Data publikacji: 08.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.