Data dodania: 09.05.2017

Bartłomiej Mróz kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Kolejne dwa złote medale stały się własnością Bartka Mroza. Do tego tytuły międzynarodowego mistrza Turcji w singlu i deblu. Tym samym kolekcja medalowa polskiego parabadmintonisty powiększyła się do 39 sztuk, w tym 19 złotych.

Do Turcji Bartek poleciał jako jedyny Polak. Już na miejscu, dzięki doskonałym relacjom między reprezentacjami polską i turecką, mógł skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutę kadry Turcji. Było to konieczne po tygodniowym pobycie w Ugandzie i w podróży między Ugandą, Polską i Turcj, niemalże bez przerwy na odpoczynek.

W turnieju 3rd Turkish Para-Badminton International Enes Cup w Antalyi, który odbywał się w terminie 2-7 maja, Bartek był w singla i debla rozstawiony z numerem jeden.W grupie miał do pokonania dwóch Turków i jednego Taja. Wszystkie mecze poszły gładko. W półfinale singla zagrał z kolejnym Tajem Prichą Somsiri, którego pokonał 21-13, 21-16. Finał singla to w obsadzie powtórka sprzed roku. Jednak wynik już nie był taki sam. Tym razem Bartek po wygraniu 21-14 pierwszego seta - Ilkerem Tuzcu z Turcji, nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i w drugim secie zagrał jeszcze lepiej, pokonując swojego partnera deblowego 21-12.

To drugie zwycięstwo Bartka nad Ilkerem. Tym bardziej cieszy, że osiągnięte na jego terenie.

Drugi złoty medal został w niedzielę przypieczętowany zwycięstwem w czwartym meczu deblowym. W ostatnim pojedynku Polak i Turek mieli za siatką parę rosyjską Anton Ivanov / Pavel Kulikov, których rozgromili 21-8, 21-9. W drodze do mistrzostwa wygrali walkowerem z deblem tureckim Muzaffer Cimenli /Burak May, oraz już na korcie z parą z Tajlandii - Narinchort Khowbunyarasri / Pricha Somsiri 21-8, 21-11, oraz z Rosji Mikhail Chiviksin / Oleg Dontsov 21-14, 17-21, 21-4.

W niedzielnej ceremonii medalowej, jak w dotychczasowych turniejach w Turcji, brał udział niepełnosprawny syn trenera reprezentacji Turcji Ahmeta Bozdama – Enes Bozdam. Enes jest jedną z osób, która ma zaszczyt dekorować zwycięzców medalami. Od jego imienia pochodzi również część nazwy turnieju.

Po tak emocjonujących i spełnionych sportowo dwóch tygodniach, Bartkowi należy się czas wytchnienia i luźniejszych treningów. Za 3 tygodnie niewielka Polska reprezentacja rusza do Tajlandii na kolejny turniej. Tym razem zagości w Bangkoku 176 zawodników w tym dwoje Polaków – Katarzyna Ziębik i Bartłomiej Mróz.

Wyjazd na turniej do Antalyi był możliwy dzięki sponsorom: Atlas Sp. z o. o. oraz Grupa Azoty ZAK Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz galerię...

pr, fot MMKS Kędzierzyn-Koźle
Data publikacji: 09.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.