Data dodania: 08.05.2017

Pierwsze starty niepełnosprawnych siłaczy

XII Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc „Bursztynowa Sztanga", organizowany przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa – Start Gdańsk, rozpoczął sezon startowy ciężarowców.

Był kolejną jego edycją, która miała na celu popularyzację tej dyscypliny na Pojezierzu Kaszubskim, propagowanie aktywnego wypoczynku wśród niepełnosprawnych oraz integrację środowiska sportów siłowych.
Wzięło w nich udział 50 zawodników (sport powszechny), oraz 13 zawodników poza konkursem (7 zawodników z niepełnosprawnością – w tym 3 kobiety – przynależnych do paraolimpijskiej kadry narodowej Polski oraz 6 pełnosprawnych zawodników.
Wspólny start zawodników niepełnosprawnych z zawodnikami w pełni sprawnymi okazał się wartościową lekcją integracji.
Dla wielu startujących zawodników rywalizacja ta była jednym z etapów przygotowań przed najważniejszymi imprezami sportowymi w tej dyscyplinie w roku 2017, z których najbliższa to. Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Dżonkowie w terminie 23-25 czerwca.
Turniej przeprowadzono w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym w Ostrów Mausz w warunkach spełniających wymogi dla osób z niepełnosprawnością, również dla poruszających się na wózkach. Uczestnikami byli zawodnicy z niepełnosprawnością z terenu całej Polski. Reprezentowali oni takie ośrodki sportowe jak: Koszalin, Grudziądz, Katowice, Wrocław, Elbląg, Strzelin , Bydgoszcz, obecna też była ekipa gospodarzy z Gdańska.
Poziom sportowy i organizacyjny spowodował, że zawody należy uznać za bardzo udane. Zakładane cele programowe, czyli wyłonienie najlepszych zawodników oraz propagowanie dyscypliny podnoszenia ciężarów zostały w pełni zrealizowane.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Zwycięzcy XII Ogólnopolskich Zawodów w Podnoszeniu Ciężarów BURSZTYNOWA – SZTANGA Ostrów Mausz 21-23 kwietnia 2017 r.

W kategorii Kobiety Open Alicja Więch Start Wrocław z wynikiem 65,0 kg

Mężczyźni w poszczególnych kategoriach wagowych:
do 59 kg Artur Mirowski IKS AWF Warszawa 70,0 kg
do 65 kg Sebastian Świtoński Hałas Team Strzelin 134,0 kg
do 72 kg Marcin Stachura Start Koszalin 110,0 kg
do 80 kg Kamil Kozioł Start Wrocław 125,0 kg
do 88 kg Tomasz Kociubiński IKS AWF Warszawa 160,0 kg
do 97+ kg Sebastian Ordański CR Grudziądz 180,0 kg

Pełna lista wyników na stronie: www.szansa-gdansk.pl

(rhr), fot. Marcin Pacholski (Szansa Start-Gdańsk)

Data publikacji: 08.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.