Data dodania: 18.05.2017

Szósty Bieg na Tak w Poznaniu

13 maja 2017 r. nad jeziorem Maltańskim odbyła się szósta edycja Biegu Na Tak, w którym udział może wziąć każdy. Startują w nim dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. W tym roku w ośmiu konkurencjach biegowych wystartowało ponad 1100 biegaczy a wśród nich 266 dzieci.

Dzięki partnerom strategicznym i sponsorom zorganizowano towarzyszący Biegowi piknik rodziny. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria, z pulą 810 nagród. Nie zabrakło strefy cateringowej, a także wielu atrakcji dla dzieci.

Celem biegu jest promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia, promowanie idei sportu dostępnego dla wszystkich, stworzenie osobom sprawnym i z niepełnosprawnością równych szans uczestnictwa w zawodach sportowych, włączenie osób z niepełnosprawnością w idee zdrowego stylu życia, aktywności na co dzień, czy promowanie wolontariatu w sporcie.

Celem charytatywnym Biegu na Tak jest też zebranie środków na wakacyjny wyjazd dla podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną Stowarzyszenia „Na Tak". W tym roku zebrano prawie 8 tys. zł.

Inspiracją pierwszego biegu Run of Spirit odbywającego się w Poznaniu była niemiecka impreza o tej samej nazwie organizowana od 2008 roku w Berlinie przez fundację Evangelisches Johannesstift, z którą Stowarzyszenie „Na Tak" współpracuje w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zobacz galerię...
kat, fot. Stowarzyszenie Na Tak
Data publikacji: 18.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.