Data dodania: 13.04.2017

Międzynarodowy Turniej w Goalball 2017

Już po raz czwarty do Dąbrowy Górniczej zjechały się drużyny polskie i zagraniczne, aby rywalizować ze sobą w Międzynarodowym Turnieju w Goalball. Zawody odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w terminie 7-9 kwietnia.

Polskę reprezentowały drużyny z Wrocławia, Bydgoszczy, Lasek, Lublina i oczywiście Katowic, a zagranicę drużyny z Charkowa (Ukraina), Budapesztu (Węgry) i Cluj (Rumunia). Na zawodach miała pojawić się również reprezentacja z Madrytu, jednak z powodów losowych nie mogła przylecieć.

Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym", następnie rozegrano dwa półfinały, a później już mecze o poszczególne miejsca.

Po dwóch dniach zmagań końcowa tabela prezentuje się następująco:
1. Wrocław (po raz trzeci z rzędu na pierwszym miejscu), 2. Budapeszt, 3. Katowice, 4. Cluj, 5. Lublin, 6. Laski 7, Bydgoszcz, 8. Charków.

Indywidualne wyróżnienia zdobyli:
Marcin Lisowski (Katowice) - król strzelców, zdobył aż 40 bramek!
Mateusz Żurecki (Wrocław) - najlepszy obrońca, jego drużyna straciła najmniej bramek w tym turnieju
Zoltan Ruzsa (Budapeszt) - najwszechstronniejszy zawodnik, wybrany w drodze głosowania trenerów

Na zawodach pojawił się prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, wicedyrektor SOSW Bożena Muszyńska, przedstawiciel Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Wojciech Juroff.

Ponadto w trakcie całego turnieju obecni byli sędziowie z IBSA - International Blind Sports Federation (Miedzynarodowa Federacja Sportu Niewidomych) - Kari Räsänen i Juha Halm, którzy dzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem i udzielali profesjonalnych wskazówek i porad. Z pewnością przydadzą się one organizatorowi przyszłorocznych Mistrzostw Europy grupy B w Goalball, którym będzie gospodarz zawodów - Start Katowice.

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, oraz środków własnych Stowarzyszenia Start Katowice. Przedsięwzięcie wsparła firma Limatherm Components Sp. z o.o.

Zobacz galerię...

Oprac. i fot. (rhr)

Data publikacji: 13.04.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.