Data dodania: 01.06.2017

The World Games dostępne dla niepełnosprawnych

Od 20 lipca przez dziesięć dni Wrocław będzie gospodarzem X igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017. Rywalizować będzie 3500 zawodników w ponad 30. dyscyplinach sportowych.

Organizatorzy na każdym etapie przygotowań do tego międzynarodowego wydarzenia zwracali uwagę na jego dostępność dla osób z niepełnosprawnością.

Rzecznik prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych Bartłomiej Skrzyński podkreślił, że nie tylko obiekty sportowe, ale także hotele i lotniska są przystosowane dla tej grupy osób. Wiele obiektów, na których będą odbywały się igrzyska posiada specjalne, dostęne sektory przeznaczone dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Ponadto Fundacja Katarynka przygotowuję audiodeskrypcję komentarzy sportowych, które ułatwią przeżywanie emocji sportowych osobom niewidomym, m.in. w tracie meczów futbolu amerykańskiego, piłki ręcznej plażowej, jeździe szybkiej na wrotkach, żużlu czy wspinaczce sportowej.

Dla kibiców z niepełnosprawnością i ich opiekunów przewidziano także ulgi w zakupie biletów, a opiekunowie za wejściówkę zapłacą symboliczną złotówkę.

Kibiców, nie tylko we Wrocławiu, czeka prawdziwa uczta sportowa. Igrzyska będą transmitowane w ponad 120 krajach.

kat

Data publikacji: 01.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.