Data dodania: 20.06.2017

Maciej Lepiato zwyciężył w Berlinie

Maciej Lepiato zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż w finale Grand Prix w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Berlinie. Mistrz paraolimpijski ponownie przeskoczył poprzeczkę na wysokości 215 cm i pozostawił rywali daleko w tyle.

Podczas Grand Prix w Berlinie Lepiato nie miał sobie równych. Drugie miejsce również zajął reprezentant Polski, Łukasz Mamczarz, z rezultatem 165 cm.

- Ponownie udało mi się osiągnąć wynik 215 cm, ale zrobiłem to w zdecydowanie najlepszym stylu – widać, że moja forma rośnie przed Mistrzostwami Świata w Londynie. Ciężka praca zimą sprawiła, że moje wyniki stabilizują się na poziomie co najmniej 215 cm, a wyższe skoki są tylko kwestią czasu – mówi Maciej Lepiato.

Już za tydzień sportowiec startuje w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Białymstoku 23-25 czerwca. Po tych zawodach czeka go zgrupowanie w Słupsku, a 13 lipca wylatuje na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Londynie.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

pf

Data publikacji: 20.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.