Data dodania: 04.07.2017

Już za kilka dni początek lekkoatletycznych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych

14 lipca w Londynie rozpoczną się lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych. W rywalizacji weźmie udział 51 reprezentantów Polski. Na poprzednich mistrzostwach w 2015 roku nasza reprezentacja zdobyła 21 medali. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby kibiców – ma być ich ponad 230 tys.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych odbędą się w dniach 14-23 lipca. W tym roku Londyn jest gospodarzem zarówno mistrzostw dla parasportowców, jak i dla pełnosprawnych zawodników. Do stolicy Wielkiej Brytanii udaje się liczna grupa polskich lekkoatletów z niepełnosprawnością, którzy będą mieli szansę poprawić rezultat z mistrzostw świata w Katarze. Wtedy Polacy zdobyli 9 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali.

Maciej Lepiato, trzykrotny mistrz świata w skoku wzwyż, będzie bronił tytułu.
- Do Londynu jadę, by walczyć o złoty medal. Jestem w dobrej formie, ostatnio regularnie osiągałem wynik 215 cm. Obecnie zajmuję pierwsze miejsce w rankingu Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, co też nastraja mnie optymistycznie – mówi trzykrotny mistrz świata w skoku wzwyż oraz medalista paraolimpijski z Londynu i Rio.

Zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów obejrzy rekordowa liczba osób. Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem imprezy sprzedaż biletów była większa niż podczas ośmiu poprzednich edycji razem wziętych.

pr

Data publikacji: 04.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.