Data dodania: 01.07.2017

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

22 czerwca uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie prowadzonego przezFundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kalisz,u uczestniczyli w jednodniowej wycieczce w rejonie Kotliny Kłodzkiej.

Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie. Zwiedzili Muzeum Kopalni a następnie podziemną trasę turystyczną. Grupie towarzyszyła pani przewodnik, która zaprezentowała historię powstawania węgla oraz przeszłość noworudzkiej kopalni. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć i przekonać się, jak ciężka jest praca górnika. Na zakończenia grupa wyjechała z kopalni starą kolejką i udała się do Kłodzka na obiad.

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur w Kłodzku. Wśród pięknego drzewostanu uczestnicy mogli podziwiać miniatury obiektów od czasów starożytności aż po budowle współczesnej architektury, m.in.: drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski Łuk Triumfalny, wrocławski Ratusz, makietę Twierdzy Kłodzkiej, dom Wioletty Villas i wiele innych.
Pogoda sprzyjała pieszej wędrówce a ciekawe opowieści przewodnika pozwoliły z zainteresowaniem śledzić obiekty.

Uczestnicy wycieczki wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń.

Tekst i fot. Lidia Zagórska (Fundacja „Miłosierdzie")

Data publikacji: 01.07.2017 r


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.