Data dodania: 07.07.2017

Nowe Mapy Google informują o ułatwieniach dla niepełnosprawnych

Google wprowadziło nowości w aplikacji Mapy, a konkretnie w programie dostarczania informacji o miejscach przez samych użytkowników. Zmiany mogą się jednak okazać niezwykle przydatne – dzięki nim na Mapach pojawią się szczegółowe informacje o udogodnieniach dla niepełnosprawnych.

Aby przejść do nowego menu, w którym można dodać informacje o tym, czy miejsce jest przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych, wystarczy przejść do menu Map, a następnie wybrać pozycję Twój wkład. Teraz należy wybrać Dodaj brakujące informacje, by przejść do edycji.

Następnie wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania: czy na miejscu jest wejście, winda oraz parking przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Po wprowadzeniu danych, można przejść do kolejnego miejsca i w ten sposób dodać do Map kluczowe informacje.

Jeśli zaś chodzi o pozyskiwanie informacji o przystosowaniu miejsc lub jego braku, to wystarczy przejść na kartę miejsca, a następnie kliknąć opis. Najnowszą wersję programu znaleźć można w bazie oprogramowania.
pr

Data publikacji: 07.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.