Data dodania: 09.08.2017

Kraków Business Run – biegaj dla innych i dla siebie

Do szóstej edycji Kraków Business Run pozostał niecały miesiąc – jeszcze jest czas na przygotowania. Do wzięcia udziału w bezpłatnych sesjach treningowych i rozpoczęcia biegowej przygody zaprasza Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening.

Już 3 września wystartuje Kraków Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Nadrzędnym celem imprezy jest pomoc beneficjentom – w tym roku między innymi Józefowi Tatarze i Bartłomiejowi Florkowi, na rzecz których przeznaczony jest dochód z opłat startowych. Oprócz wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową każdy z uczestników biegu ma szansę zrobienia czegoś dobrego także dla siebie... W jaki sposób? Poprzez regularny trening. Przez całe wakacje w Krakowie trwają otwarte sesje biegowe, organizowane bezpłatnie przez studio SAMtrening.

Jak tłumaczą trenerzy, bieganie to jeden z najlepszych sposobów na poprawę kondycji, zmniejszenie ryzyka chorób, zwiększenie kreatywności, wydajności w pracy i nie tylko... O tym wszystkim przekonuje Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening.

– Redukcja tkanki tłuszczowej to jedna z wielu zalet biegania, ale wyliczyć można ich o wiele więcej – od zmniejszenia ryzyka chorób serca po wzmocnienie układu immunologicznego. Jeżeli dodamy do tego zgrabną sylwetkę i lepszą kondycję to otrzymamy najcięższe działo wytoczone przeciwko większości chorób cywilizacyjnych. I to całkowicie za darmo, ponieważ jogging nie wymaga specjalistycznych przyrządów do ćwiczeń czy opłaty za karnet na siłownię. Wystarczą tylko sportowe buty, spodenki i koszulka i możesz biec na trasę!

Podkreśla też, że regularne treningi są najlepszym przyjacielem w walce ze starzeniem się organizmu – mogą cofnąć wiek biologiczny nawet o kilkanaście lat. Co ciekawe, oprócz poprawy zdrowia, bieganie może też wpłynąć na lepsze wyniki w pracy zawodowej.

-Niedotleniony mózg odmawia posłuszeństwa, a nie ma nic gorszego niż zmarnowany potencjał intelektualny. Zwłaszcza jeśli pracujemy w zawodzie, który wymaga od nas kreatywności oraz wzmożonej aktywności umysłowej. Innymi słowy, jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mózgu, najpierw zabierzmy go na regenerującą przebieżkę – zapewnia trenerka.

Udział w biegu jest dla uczestników szansą pomocy innym. - Dzięki uczestnictwie w Poland Business Run każdy z nas może poczuć się jak bohater. Uczestnicy biegną po wsparcie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, codziennie walczących o szansę na lepsze życie. Aby przebiec dystans 3,9 km, nie trzeba mieć za sobą wyczynowych treningów do maratonu. Wystarczy odrobina dobrej woli i wiara w ideę pomagania potrzebującym. Sztafetowy bieg wyzwala emocje, których nie zapewni żadna gra komputerowa czy serial... choć w tym momencie może się to wydawać mało prawdopodobne – mówi Katarzyna Samborska. - Życie »pozakanapowe« istnieje, a entuzjazm z udziału w Poland Business Run wprawią w osłupienie niejednego miłośnika leniuchowania. Właśnie rzuciłam Wam rękawicę. Czy podejmiecie wyzwanie i odważycie się na przygodę życia?" – dodaje, zachęcając do udziału w biegu i sesjach treningowych.

Sierpniowe treningi odbywają się w środy i piątki o godzinie 18:00, na przemian na Krakowskich Błoniach – zbiórka przy wejściu do Parku Jordana – i na Łąkach Nowohuckich – zbiórka przy budynku NCK. Szczegółowe informacje wraz z godzinami i planowanymi miejscami spotkań znajdują się na stronie internetowej: http://www.krakowbusinessrun.pl/pl/treningi
Plan treningów z SAMtrening – start 18:00:
• 09.08 - Błonia Krakowskie
• 11.08 – Łąki Nowohuckie
• 16.08 - Błonia Krakowskie
• 18.08 - Błonia Krakowskie
• 23.08 - Błonia Krakowskie
• 25.08 - Łąki Nowohuckie
• 30.08 - Błonia Krakowskie
• 01.09 - Błonia Krakowskie
Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, Kiss Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS
pr
Data publikacji: 09.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.