Data dodania: 29.08.2017

Husaria Kraków trzeci raz mistrzem Polski Amp Futbol Ekstraklasy

W ostatni weekend sierpnia zakończył się najbardziej wyrównany sezon w historii Amp Futbol Ekstraklasy. O mistrzostwie zadecydował dopiero ostatni mecz rozgrywek, w którym Husaria Kraków pokonała gospodarzy z Glorii Varsovia 2:1 i po raz trzeci z rzędu pokazała, że jest najsilniejszą drużyną w kraju.

Zawodnicy walczyli nie tylko o tytuł mistrzowski, ale również o miejsce w reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy. Trzynastoosobową kadrę, zaraz po zakończeniu rozgrywek ogłosił trener biało-czerwonych Marek Dragosz.

Przed turniejem szanse na tytuł miały aż trzy drużyny. Oprócz Husarii Kraków o najważniejsze trofeum w sezonie walczyły właśnie Gloria Varsovia oraz Kuloodporni Bielsko-Biała. Krakowski zespół prowadzony przez Krzysztofa Moszumańskiego i Tadeusza Kapuścińskiego bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Warszawie i po pierwszym dniu turnieju finałowego odskoczył gospodarzom na dwa, a bielszczanom aż na siedem punktów. O mistrzostwie Polski zadecydował ostatni mecz w sezonie, w którym naprzeciw Husarii stanęli ampfutboliści Glorii.

Ostatecznie, po pełnym sportowych emocji i pięknych goli pojedynku, górą byli krakowianie. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrał filar Husarii i reprezentacji Polski Mateusz Kabała, który na początku meczu najpierw świetne dograł piłkę do Tomka Misia, a w drugiej połowie, zaraz po golu wyrównującym przeprowadził skuteczną indywidualną akcję zakończoną strzałem, który odebrał Glorii nadzieję na sukces.

– To na pewno był nasz najlepszy turniej w tym roku. Chłopaki zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, dzięki czemu udało się wygrać wszystkie mecze i zgarnąć tytuł mistrzowski. Za nami ciężki sezon, w trakcie którego niepotrzebnie gubiliśmy punkty. Warto również zauważyć, że wszystkie drużyny zrobiły ogromny postęp i poziom ligi znacznie się podniósł. Cały czas przed nami jest jeszcze dużo pracy, bo na pewno w kolejnym sezonie każdy będzie chciał urwać punkty trzykrotnemu mistrzowi Polski – mówi trener Husarii Kraków, Tadeusz Kapuściński.

Wtóruje mu jeden z najmłodszych, ale też najszybszych zawodników ligi Krystian Kapłon:– W trakcie całego sezonu mieliśmy wzloty i upadki. Kluczowy był dla nas mecz z Kuloodpornymi, którym udanie rozpoczęliśmy warszawski turniej i później wygrywaliśmy aż do końca. To na pewno nie był dla nas najłatwiejszy rok, ale cieszymy się, że jesteśmy mistrzami.

Wicemistrzem została rewelacja rozgrywek Gloria Varsovia, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodników z Bielska-Białej. Na czwartym miejscu sezon zakończył trapiony kontuzjami wicemistrz z poprzedniego sezonu GKS Góra, a stawkę zamknął debiutujący w polskiej lidze niemiecki Anpfiff Hoffenheim.

W trakcie ceremonii zakończenia wręczono puchary oraz nagrody indywidualne. Najwięcej statuetek skompletował 17-letni napastnik Glorii Varsovia i reprezentacji Polski Jakub Kożuch, który został królem strzelców, piłkarzem sezonu oraz najlepszym młodym zawodnikiem. W ręce wicemistrzów Polski trafiły również nagrody dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Popławski, najlepszego trenera – Mateusz Szczepaniak oraz „Odkrycie Sezonu", którym uznano debiutującego w lidze Adriana Bąka. Dzięki organizacji fantastycznego turnieju w Bielsku-Białej nagrodę indywidualną zdobył również Daniel Kawka, prezes Kuloodpornych.

Zmaganiom polskich ampfutbolistów przyglądał się trener reprezentacji Polski Marek Dragosz, który podczas ceremonii zakończenia sezonu ogłosił kadrę na Mistrzostwa Europy w Turcji. Już na początku października w Stambule Polacy powalczą o awans z fazy grupowej EURO z Francją, Włochami i Belgią. Wcześniej biało-czerwonych czeka jednak wrześniowe zgrupowanie przygotowawcze w Uniejowie.

– Jestem bardzo dumny, że znalazłem się wśród powołanych na Mistrzostwa Europy. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować polskie barwy. To będzie bardzo ciężki turniej, ale mocno wierzę w to, że wygramy Euro i wrócimy do domów ze złotymi medalami – kończy Krystian Kapłon, który otrzymał powołanie na turniej w Turcji.

Król Strzelców: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Najlepszy Bramkarz Sezonu: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
Odkrycie Sezonu: Adrian Bąk (Gloria Varsovia)
Młody Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Trener Sezonu: Mateusz Szczepaniak (Gloria Varsovia)
Działacz Sezonu: Daniel Kawka (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Nagroda Fair Play: Anpfiff Hoffenheim
Nagroda Specjalna Sezonu: Anpfiff Hoffenheim
Tabela końcowa, statystyki i wyniki Amp Futbol Ekstraklasy znajdują się na stronie:
http://www.ampfutbol.pl/amp-futbol-ekstraklasa-2017/
Organizator rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska
Rozgrywki współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
Organizator Turnieju: Gloria Varsovia
Partner Turnieju: MOS Centrum

Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy – Turcja – 1-10 października 2017
bramkarze:
Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
obrońcy:
Rafał Bieńkowski (GKS Góra)
Przemysław Świercz (Husaria Kraków)
Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała)
pomocnicy:
Piotr Mizera (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Mateusz Kabała (Husaria Kraków)
Krystian Kapłon (Husaria Kraków)
Sebastian Ziółkowski (GKS Góra).
napastnicy:
Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia)
Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Tomasz Miś (Husaria Kraków)
Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)
Sztab szkoleniowy:
Marek Dragosz, Grzegorz Skrzeczek, Maciej Cieślik, Zofia Kasińska, Artur Kurzawa

Zobacz galerię...

pr, fot. Bartłomiej Budny

Data publikacji: 29.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.