Data dodania: 04.09.2017

Rekordowy Kraków Business Run

Tegoroczny charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run pobił wszelkie rekordy – w niedzielę 3 września aż 5300 biegaczy z 693 firm wzięło w nim udział, by „postawić na nogi" między innymi Józefa Tatarę, Wojciecha Tarabę, Krzysztofa Kota i kilkanaście innych osób. Na rzecz potrzebujących udało się zgromadzić w Krakowie 415 374 złote.

Szósta edycja Poland Business Run za nami – bieg wystartował w ośmiu miastach w Polsce i w całym kraju łącznie udało się zebrać ponad 1 630 179,80 zł – kwota ta zostanie przeznaczona głównie na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. W biegu w Krakowie wzięło udział 5300 biegaczy, którzy w pięcioosobowych sztafetach przebyli trasę o dystansie 3.9 km w okolicach Wawelu i Bulwarów Wiślanych. Najszybsi byli biegacze z drużyny Dotfizjo, którzy na pokonanie biegu potrzebowali zaledwie 1 godzinę i 52 sekundy. Drudzy dobiegli biegacze Runinspiration z czasem 1 godzina 1 minuta i 23 sekundy. Trzecia na mecie była drużyna RunningPerformance.pl, która dystans przebiegła w 1 godzinę 2 minuty i 16 sekund.

Jednak w Kraków Business Run liczy się nie tylko dystans, tempo i czas pokonania trasy. Najważniejsza jest pomoc potrzebującym, dlatego na szczególne wyróżnienie zasługuje w Krakowie drużyna Lech&Run, która zwyciężyła w akcji Pomagam Bardziej, zdobywając dodatkowo aż 5229 złotych na pomoc potrzebującym. Kolejne w klasyfikacji pomocowej były drużyny Lech&Fun i Lech&dRUNk. Nagrodą w kategorii Pomagam Bardziej była Żółta Koszulka Lidera zaprojektowana przez Łukasza Jemioła.

- To niesamowite, jak wiele osób chce bezinteresownie pomagać innym. Z roku na rok jest nas coraz więcej i możemy wspierać coraz większe grono osób. To, w jakim tempie Poland Business Run rośnie, jest dowodem na to, że pomaganie jest jest zaraźliwe – mówiła Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Zebrane fundusze pomogą Fundacji Poland Business Run w zakupie protez i sprzętu ortopedycznego oraz w sfinansowaniu rehabilitacji dla 18 podopiecznych.

- To naprawdę budujące, widzieć tylu ludzi, którzy przyszli, by pomóc nam wszystkim. Widząc ich człowiek wie, że nigdy nie wolno się poddawać. To świetnie zorganizowana impreza, w przyszłym roku bardzo chciałbym wystartować w drużynie złożonej z beneficjentów biegu – mówi Łukasz Ciszek, tegoroczny beneficjent Kraków Business Run. - Atmosfera wydarzenia jest niesamowita. Jako sportowiec mam zamiar dalej realizować się w mojej ulubionej dyscyplinie, którą jest snowboard. Chciałbym także rozpocząć współpracę z organizatorami Kraków Business Run i uczestniczyć we współtworzeniu tej imprezy w kolejnych latach – dodaje Wojciech Taraba, beneficjent i paraolimpijczyk.

Kraków Business Run dodatkowo wesprze podopiecznych trzech lokalnych organizacji charytatywnych – Unicorn, Zawsze dla Ciebie oraz Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. W wydarzeniu wzięły udział także osoby spoza środowiska biznesowego. Na uwagę zasługuje obecność aktorów Julii Kamińskiej i Mateusza Janickiego, artystów wszystkich krakowskich teatrów, żołnierzy 6. Brygady Powietrzno-Desantowej, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta Miasta, Zarządu Infrastruktury Sportowej i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Kraków Business Run 2017 za nami, ale to nie koniec okazji do pomagania. Kontynuacją wydarzenia jest inicjatywa „Wsparcie po starcie", która ma na celu pomoc kolejnym osobom. Wziąć udział w akcji może każdy – wystarczy zrobić zakupy w drogerii Natura lub kupić produkty firmy Oknoplast. Więcej o akcji na stronie: https://wsparciepostarcie.org.

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, Kiss Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS

Zobacz galerię...
pr, fot. OneLight Studio

Data publikacji 04.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.