Data dodania: 05.09.2017

Puchar XX-lecia Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa

W czerwcu bieżącego roku minęło 20 lat od formalnego zarejestrowania w sądzie stowarzyszenia Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Od tego czasu zorganizowało ono setki imprez żeglarskich dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Szczególnie wiele imprez zorganizowało dla osób niepełnosprawnych.

Początkowo planowano uczcić jubileusz w ostatnich dniach września na zakończenie letniego sezonu żeglarskiego. Niestety z powodu późnego rozstrzygnięcia w tym roku konkursów o dofinansowanie imprez dla osób niepełnosprawnych nastąpiła koncentracja imprez w tym okresie. Dlatego aby nie przenosić regat na przyszły rok postanowiono rozegrać regaty wcześniej - podjęto decyzję, że odbędą się one w niedzielę - 3 września - bezpośrednio po regatach II edycji XIV Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, które kończyły się w sobotę.

Pomimo tak krótkiego czasu (zaledwie dwa dni od podjęcia decyzji o organizacji regat do ich rozegrania) wzięło w nich udział 15 załóg. W większości były to załogi składające się z osób z niepełnosprawnością, które zostały po regatach zakończonych poprzedniego dnia.

Impreza odbyła się bez żadnego dofinansowania ze środków publicznych. Gościny i sprzętu udzieliło - jak zwykle bezpłatnie - Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku, a cała kadra pracowała na zasadzie wolontariatu.

Pogoda była podobna jak w poprzednich dniach. Nie było słońca, ale deszcz padał z przerwami i był znacznie mniej intensywny niż w sobotę. Rozegrano trzy wyścigi na sasankach.

W regatach zdecydowanie dominował Waldemar Woźniak który wygrał wszystkie wyścigi.

Z powodu opadów deszczu ceremonia zakończenia regat zamiast odbyć się zwyczajowo na kei głównej w porcie odbyła się w „Szklance". Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Wyniki regat:

1. Waldemar Woźniak, Elżbieta Stolarska, Adam Wójtowicz – (3 pkt.)
2. Jacek Niżygorocki, Robert Makarski, Halina Liczmańska – (7 pkt.)
3. Roman Drobniak, Eugeniusz Śpiewak, Grzegorz Romanowski – (18 pkt.)
4. Janusz Wilczyński, Agnieszka Wilczyńska, Dominika Bruździak – (19 pkt.)
5. Jan Uruski, Irena Uruska, Stanisław Walkowicz – (20 pkt.)
6. Michał Meyna, Dariusz Osiński, Karolina Dampc – (21 pkt.)

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Marek Winiarczyk
Data publikacji: 05.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.