Data dodania: 06.09.2017

Sukces Łodygowic w tenisie stołowym

W Milówce k. Żywca w pierwszy weekend września rozegrano XVII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nim 52. zawodników z klubów sportowych z całego kraju, reprezentujących 12 drużyn.

Jego organizatorem było Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Łodygowic.

Turniej prowadzony był w kategoriach drużynowej i indywidualnej. W sobotę rozegrano turniej drużynowy, w którym, po zaciętej walce, najlepsza okazała się drużyna gospodarzy z Łodygowic. Kolejne miejsca na podium przypadły zespołom z Radomia i Wrocławia.

Wieczorem po zakończonych rozgrywkach grupowych odbyło się integracyjne spotkanie, na którym przy daniach z grilla zasiedli zawodnicy, trenerzy, organizatorzy turnieju oraz zaproszeni goście. Kolacja przebiegała w miłej atmosferze przy muzyce kapeli góralskiej Piotrka Szczotki.

Następnego dnia, po wręczeniu nagród w rywalizacji drużynowej, rozpoczął się turniej indywidualny. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach okazali się:
kobiety na wózkach – Barbara Rompa
mężczyźni na wózkach – Daniel Staszak
kobiety open- Dajana Jastrzębska
mężczyźni w grupie VI-VIII – Marek Dubiński
mężczyźni w grupie IX-X – Mateusz Lasota

Wśród licznych gości XVII Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych znaleźli się m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Jan Widera, dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON - Jan Wroński, przedstawiciel Biura Senatora Andrzeja Kamińskiego oraz lokalne władze.
Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary oraz nagrody pieniężne.

Organizatorzy dziękują zawodnikom za liczny udział i sportową rywalizację oraz zapraszają za rok na kolejne rozgrywki.
Turniej dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partner – ZMGE Żywiec, patronat honorowy – PGE Energia Odnawialna S.A. , Jan Widera –podsekretarz stanu w MSiT. sponsor główny – Hańderek, sponsorzy: Sinevia, Beskid Żywiec, Rekopol, KSSE, Agencja Ochrony Kowalczyk.

Zobacz galerię...

pr, fot. Eurobeskidy
Data publikacji: 06.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.