Data dodania: 13.09.2017

Maciej Lepiato – nowy cel to złoto w Tokio

Maciej Lepiato zakończył udany sezon – udało mu się obronić tytuł mistrza świata w skoku wzwyż osób niepełnosprawnych. Jakie ma cele na przyszłość? Nowy rekord życiowy i złoto na Paraolimpiadzie w Tokio.

Maciej Lepiato, który w zeszłym roku sięgnął po złoty medal na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro i pobił rekord świata w skoku wzwyż, nie zawiódł swoich kibiców także w tym sezonie. W lipcu już po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w Londynie.

Sportowiec kilkukrotnie próbował także przeskoczyć swój ubiegłoroczny rekord świata, ale tym razem się nie udało. Plany pokrzyżowała mu kontuzja stopy. – Brak rekordu na pewno zmotywuje mnie do cięższej pracy i większych wyrzeczeń, co za rok może zaowocować skokami na poziomie nowych rekordów życiowych – komentuje mistrz paraolimpijski.

Skoczek wzwyż nie spoczywa na laurach, bo do sezonu halowego wcale nie zostało wiele czasu. Lepiato ma także cel długoterminowy. Już teraz myśli o paraigrzyskach w Tokio, które odbędą się w 2020 r. Zawodnik zamierza powalczyć o kolejne złoto. Wcześniej, bo w przyszłym roku, czekają go jeszcze Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start". Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

pr

Data publikacji: 13.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.