Data dodania: 13.09.2017

11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie

24 września w Warszawie po raz kolejny spotkają się wszyscy, którzy aktywnie włączają się we wsparcie transplantologii, świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych.

11. Bieg po Nowe Życie jak zawsze zaprosił do wsparcia gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarzy i sportowców, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

- Nasza wspaniała grupa spotka się razem na trasie marszu nordic walking, by promować najszlachetniejszą z idei - mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - Nigdy nie przestaniemy mówić o transplantologii, po prostu jest taka potrzeba. Musimy cały czas przekonywać innych, że każdy może pomóc. Oddając narząd, ratuje życie. Popatrzmy na osoby po przeszczepach, które dostały szansę na drugie życie i codziennie ją wykorzystują - dodaje.

- Każdy Bieg po Nowe Życie jest dla nas wyjątkowy, ale ten 11. szykuje się przełomowo - po trzech wydarzeniach w Łazienkach Królewskich przenosimy się do Parku Górczewska na Bemowie, w miejsce bardzo urokliwe i też świetnie pasujące do naszej inicjatywy - informuje Pilarz.

Inicjatorem projektu jest Przemysław Saleta. Znany sportowiec od początku podjął się także roli ambasadora Biegu po Nowe Życie. Nie bez powodu: w 2007 roku oddał nerkę swoje córce Nicole. Po zabiegu doszło u niego do komplikacji, cała Polska śledziła jego walkę. Wygrał, wrócił do czynnego uprawiania sportu.

Przemysława Saletę jak zawsze zobaczymy na trasie marszu. A kogo jeszcze? - Znanych nazwisk jest sporo, prezentujemy naszych przyjaciół na profilu FB wydarzenia, przygotujemy ponad 50 sztafet w tym kilkanaście medialnych, ponadto zaprosimy do sztafet uczestników akcji towarzyszącej, która nazywa się „Bemowo kocha nordic walking". Atrakcji nie zabraknie - podsumowuje Arkadiusz Pilarz.

Szczegóły: www.biegponowezycie.pl

Info: 11. Bieg po Nowe Życie, oprac. kat

Data publikacji: 13.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.