Data dodania: 19.09.2017

Parabadmintoniści z trzema medalami z Japonii

Z trzema medalami z Hulic Daihatsu Japan Para-Badminton International wróciła ekipa polskich parabadmintonistów. Wywalczyli złoto w deblu kobiet SS6 (zawodnicy niskiego wzrostu), srebro w singlu SS6 za sprawą Marii Bartusz oraz brąz w singlu SU5 dzięki Bartłomiejowi Mrozowi.

Do Tokio polecieli jeszcze Jakub Sikorski WH1, który w mikście z Rosjanką Tatianą Gurujewą zajął 9. miejsce, oraz Katarzyna Ziębik SL3, która musiała uznać wyższość rywalek.

Turniej w Japonii odbywał się w terminie 05-10 wrz eśnia. Organizowany był po raz pierwszy, ale gospodarze dbali o każdy szczegół i każda minuta była dla nich bardzo cenna. Mnóstwo wolontariuszy, dodatkowe atrakcje (m.in. rytualne parzenie zielonej herbaty i pokazy tworzenia ikebany), pełne trybuny i na koniec możliwość zobaczenia na żywo gwiazd światowego badmintona, sprawiło, że turniej w Tokio będzie zapamiętany jako wyjątkowo perfekcyjny.

... i dwa złota Mroza z Brazylii
Bartłomiejowi Mrozowi nie dane jednak było wrócić z Japonii do kraju. Brazil Para-Badminton International był siódmym w tym roku międzynarodowym turniejem z udziałem zawodnika MMKS Kędzierzyn-Koźle. Zawody odbywały się w Sao Paulo w terminie 13-17 września.

W Brazylii Bartek zagrał w singla oraz w miksta. Partnerką była zawodniczka z brazylijskiego klubu z Pernambuco - Maraisa Santos. Aby wygrać rywalizację gier mieszanych należało wygrać cztery mecze. Ostatni pojedynek, po trzech już wygranych, odbył się w niedzielę a rywale walczyli, urywając Bartkowi i Maraisie drugiego seta, jednak cały mecz wygrała para polsko-brazylijska.

W singlu niespodzianek nie było. Żaden z rywali Bartka Mroza nie zdobył w secie nawet 10 punktów.

Turniej w Brazylii jest trzecim w tym sezonie, z którego nasz zawodnik wraca z dwoma złotymi medalami (wcześniej była to Uganda i Turcja). Partnerka mikstowa Bartka – miała ze sobą baner ze swoim zdjęciem i z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich zawodników: W życiu nic nie jest łatwe. Ale wszystko jest nieskomplikowane, gdy masz siłę i determinację. Nigdy nie zrezygnuj z celów. Zawsze idź do przodu, nigdy nie opuszczaj głowy.

Teraz naszego zawodnika czeka zasłużona przerwa w startach aż do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Korei Płd. Późną jesienią, w dn. 21-26 listopada.

Start B. Mroza w Brazylii był możliwy dzięki wsparciu firm Atlas Sp. z o.o. i Grupa Azoty ZAK Kędzierzyn-Koźle.
Zobacz galerię...

pr, fot. MMKS Kędzierzyn-Koźle
Data publikacji: 19.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.