Data dodania: 08.09.2017

Polscy kolarze na MŚ w RPA wywalczyli 10 medali

Na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym rozegranych w dniach 31 sierpnia do 3 września br. w Pietermaritzburgu w Republice Południowej Afryki polska reprezentacja zdobyła aż 10 medali!

Już w pierwszym dniu mistrzostw po srebro na handbike'ach pojechali Rafał Wilk i Renata Kałuża a Krystian Giera po brązowy medal. Drugi dzień był jeszcze lepszy – w „czasówce" złoto wywalczyła Anna Harkowska, a w jeździe na czas tandemów osób z dysfunkcją wzroku złoty medal Marcin Polak wspólnie z pilotem Michałem Ładoszem.

W następnych dniach Polacy startujący na handbike'ach również sięgnęli po medale: srebrny Rałał Wilk – ze startu wspólnego; brązowe: Renata Kałuża – w kat. H3 wyścig ze startu wspólnego, Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Tacław – w indywidualnej jeździe na czas – tandem B oraz Marcin Polak z Michałem Ładoszem także w wyścigu ze startu wspólnego – tandem B.

Polacy ogółem zdobyli: 2 złote medale, 4 srebrne i 4 brązowe.

Niestety, Rafał Wilk, nasz niezrównany mistrz startujący na handbike'u w kat. H5, musiał tym razem uznać wyższość 26-letniego Holendra Jetze Plata, który będąc odkryciem tegorocznego sezonu, pozostał w nim niezwyciężony.

Oprac. IKa, fot. freeimages.com
Data publikacji: 08.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.