Data dodania: 02.10.2017

Zwyciężyli wszyscy

28 września odbyła się 17 Rejonowa Spartakiada Pożarnicza oraz Rejonowy Turniej Maltański Szkół Specjalnych z województwa śląskiego. Impreza rozgrywana była na boisku MOSiR w Katowicach-Szopienicach.

Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 55 Specjalna z Katowic, ale wspomogły ją Straż Pożarna i Służby Maltańskie pod patronatem Kuratorium Oświaty i Wychowania. Przybyło osiem reprezentacji: z Katowic , Mysłowic i Sosnowca. Rozgrywane były różne dyscypliny strażacko-sportowe: wyścigi z wężem strażackim, celowanie strumieniem wody z hydronetki do koła i inne.

Uczestnicy również uczyli się udzielania pierwszej pomocy w ramach Turnieju Maltańskiego. Cztero i trzyosobowe drużyny z kilkunastu szkół stawały ze sobą w szranki prezentując umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pod opieką członków Fundacji Maltańska Służba Medyczna oraz rozegrany został konkurs plastyczny na temat straży pożarnej.

- Jest to impreza integracyjna dla dzieci specjalnej troski. Zależy nam na ich uwrażliwieniu na różne trudne sytuacje, żeby unikały zagrożeń, a jeśli już dojdzie do jakiejś trudnej sytuacji, żeby umiały się odpowiednio zachować, tzn. przede wszystkim wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy. Chodzi także o pokazanie dzieciom z niepełnosprawnością, że nie są gorsze, że też potrafią i nie stoją gdzieś na uboczu życia, tylko są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. – powiedziała Adriana Dąbek, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 55.

Pogoda była doskonała, a humory także dopisywały, tym bardziej, że zadbano również o słodki poczęstunek dla wszystkich i napoje. Dzieciaki bawiły się przez całe przedpołudnie zdobywając słodkie nagrody i puchary.
em
Data publikacji: 02.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.