Data dodania: 04.10.2017

Polacy gromią Francuzów w pierwszym meczu ME piłkarzy po amputacjach!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol w swoim inauguracyjnym występie na Mistrzostwach Europy w Stambule po świetnym meczu pokonała Francję 5:1. Już dzisiaj o 14.00 biało-czerwoni powalczą o kolejne zwycięstwo w meczu z Belgią, a transmisję z tego spotkania można będzie śledzić na portalu sport.tvp.pl.

- Mecz z Francją wcale nie był tak łatwy, jakby wskazywał na to wynik. – powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz – pierwsza połowa była bardzo nerwowa, a trzy gole zdobyliśmy w samej końcówce spotkania. Wierzę, że w meczach z Belgią i Włochami będzie już tylko lepiej. Z tymi rywalami znamy się jak łyse konie i na pewno w obu meczach damy z siebie wszystko.

Biało-czerwoni do mistrzostw szykowali się od blisko trzech lat organizując regularne zgrupowania i biorąc udział w turniejach towarzyskich. W początkowej fazie meczu z trójkolorowymi widać było, że Polacy odczuwają historyczną wagę tego spotkania.

- Mimo świetnego wyniku mecz z Francją nie należał do łatwych. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski i zdobywca najpiękniejszego gola meczu. – Nie strzelam za dużo goli [27 goli w 60 meczach], ale chyba mimo to zapiszę się w ampfutbolowej historii. Zdobyłem pierwszą i setną bramkę dla reprezentacji Polski, a teraz dołożyłem do nich jeszcze pierwszego gola na Mistrzostwach Europy. Turniej zorganizowany jest perfekcyjnie i faktycznie czujemy, że jesteśmy na imprezie mistrzowskiej. Z Belgią i Włochami na pewno zagramy jeszcze lepiej!

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:
www.facebook.com/AmpFutbolPolska
https://twitter.com/AmpFutbolPolska

Polska v Francja 5:1 (2:1) skrót meczu -> https://goo.gl/WY5k3h
1:0 Mateusz Kabała as. Rafał Bieńkowski
2:0 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski
3:1 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski
4:1 Bartosz Łastowski as. Mateusz Kabała
5:1 Tomasz Miś as. Bartosz Łastowski

Skład reprezentacji Polski:
Jakub Popławski - Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon - Mateusz Kabała, Bartosz Łastowski (Krzysztof Wrona), Jakub Kożuch (Tomasz Miś)

Plan meczów reprezentacji Polski:
środa 4.10 godzina 14:00 Polska v Belgia -> transmisja na www.sport.tvp.pl
czwartek 5.10 godzina 14:00 Polska v Włochy -> transmisja na www.sport.tvp.pl
European Amputee Football Championship 2017
1-10 października, Stambuł – Riva
strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska
Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE
Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena
Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.
Udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.
pr, fot. Bartłomiej Budny
Data publikacji: 04.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.