Data dodania: 04.10.2017

V Puchar Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych – Memoriał Izy Godlewskiej

2 października w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano przedostatnie w tym sezonie letnim regaty żeglarskie. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Gościny i sprzętu udzieliło tradycyjnie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Impreza nie była dofinansowana i cała obsługa z komisją sędziowską włącznie pracowała na zasadzie wolontariatu. Zawodnicy ścigali się na sasankach. W regatach wzięło udział 17 załóg. W większości były to załogi, które zostały po regatach zakończonych poprzedniego dnia. Pogoda była dobra. Było zimno, ale słonecznie, wiatr 3-4 B.

Rozegrano trzy wyścigi. W regatach podobnie jak w dniach poprzednich zdecydowanie dominował Wojciech Klim, który żeglował bardzo równo (trzy razy drugie miejsca) i dzięki temu znacznie wyprzedził konkurentów w końcowej klasyfikacji. Za jego plecami walka o kolejne miejsca była bardzo zacięta i wyrównana o czym świadczą niewielkie różnice punktowe.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Zawodników nagradzał Jan Gotto, prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych.

W ramach regat rozegrano jeden wyścig - Memoriał Izy Godlewskiej, zmarłej w tym roku prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wyścig wygrał Feliks Basłyk i otrzymał puchar, który wręczyła Agnieszka Godlewska, córka Izy Godlewskiej.

Komandor regat dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy organizacji regat.

Wyniki:
1. Wojciech Klim, Hanna Grzelka, Krzysztof Janik (6 pkt.)
2. Janusz Wilczyński, Agnieszka Wilczyńska, Iwona Grochulska (11 pkt.)
3. Mirosław Piotrowski, Mirosław Lisiczyński (16 pkt.)
4. Feliks Basłyk, Jarosław Perkowski, Adam Zyskowski (21 pkt.)
5. Jacek Niżygorodzki, Rober Makarski, Halina Liczmańska (22 pkt.)
6. Jan Uruski, Irena Uruska, Stanisław Walkowicz (23 pkt.)
7. Michał Rutkowski, Katarzyna Kulig, Andrzej Oklej (23 pkt.)
8. Jarosław Zastawski, Stanisław Jurgielewicz, Elżbieta Stolarska (24 pkt.)

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Marek Winiarczyk

Data publikacji: 04.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.