Data dodania: 05.10.2017

ME w amp futbolu: Polacy wygrali z Belgami 4:0

Reprezentacja Polski wygrała w Stambule z Belgią 4:0 (2:0) w swoim drugim meczu piłkarskich mistrzostw Europy osób z amputacjami. Na inaugurację turnieju biało-czerwoni pokonali Francję 5:1 i 5 października walczyć będą z Włochami o pierwsze miejsce w grupie.

Bramki: dwie Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała) oraz Tomasz Miś i Krystian Kapłon (obaj Husaria Kraków).

- Mecz był jednostronny. Belgowie ograniczyli się w zasadzie do obrony. Ich bramkarz schodził z boiska przy aplauzie publiczności. Gdyby nie jego bardzo udane interwencje, nasze zwycięstwo byłoby znacznie wyższe - powiedział PAP kierownik ekipy Mateusz Widłak.

Dodał, że Polacy są wprawdzie "na fali", ale świadomi też trudnego rywala, jakim są Włosi, którzy we wtorek pokonali Belgów także 4:0.

W pierwszych oficjalnych mistrzostwach Europy w amp futbolu, które potrwają do 9 października, rywalizuje w sumie 12 drużyn. W pozostałych grupach są to reprezentacje: Anglii, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Rosji i Turcji. (PAP)

kali/ co/, fot. Bartłomiej Budny (Amp Futbol Polska)
Data publikacji: 05.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.