Data dodania: 06.10.2017

Polscy ampfutboliści w ćwierćfinale ME!

Reprezentacja Polski Amp Futbol po świetnej grze w fazie grupowej i zwycięstwach z Francją 5:1, Belgią 4:0 i Włochami 3:0, awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, w którym już 7 paźdiernika o godzinie 11:00 polskiego czasu zmierzy się z reprezentacją Irlandii. Jeżeli biało-czerwoni awansują, to o miejsce w finale powalczą ze zwycięzcą hitowego pojedynku Turcja vs. Rosja.

– Emocje sięgnęły zenitu zarówno na boisku, jak i podczas losowania fazy pucharowej – powiedział trener reprezentacji Marek Dragos. – Z Włochami zagraliśmy świetny mecz i z taką grą jesteśmy w stanie zajść daleko. Jeżeli chodzi o kolejne rywala – Irlandię, to znamy się dobrze i wierzę, że po dobrym meczu awansujemy do półfinału, gzie czekać na nas będzie rywal z najwyższej półki.

W drugim ćwierćfinale zagrają ze sobą dwie najlepsze drużyny europejskiego rankingu – aktualni mistrzowie świata Rosjanie oraz trzeci zespół globu – Turcja, która przed turniejem najbardziej obawiała się właśnie „Sbornej".

- Rosjanie dosyć niespodziewanie przegrali w grupie 0:1 z Anglią przez co przed losowaniem trafili do drugiego koszyka. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski. – Faktycznie ten mecz zapowiada się, jako świetne widowisko i na pewno fajnie będzie powalczyć o finał z jego zwycięzcą – dodaje.

W pozostałych ćwierćfinałach Anglia zagra z Francją, a Hiszpania z Włochami. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się w niedzielę w drugim półfinale. Biało-czerwonych najbardziej interesuje jednak najbliższy rywal.

- Irlandczycy grając w grupie śmierci pokazali się z bardzo dobrej strony, więc na pewno tanio skóry nie sprzedadzą – dodaje Kabała – patrząc jednak na naszą formę i trzy pierwsze mecze widać, że jest naprawdę dobrze i gramy coraz lepiej. Myślimy już tylko o Irlandii i mamy nadzieję, że tym meczem sprawimy dużo radości nie tylko sobie, ale i kibicom w Polsce, którzy śledzą nasze występy!

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:
www.facebook.com/AmpFutbolPolska
https://twitter.com/AmpFutbolPolska

POLSKA v Włochy 3:0 (2:0) skrót meczu -> https://goo.gl/79mmB7
1:0 Bartosz Łastowski bez asysty
2:0 Bartosz Łastowski as. Jakub Kożuch
3:0 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski

Skład reprezentacji Polski:
Jakub Popławski (Łukasz Miśkiewicz) - Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon - Mateusz Kabała (Sebastian Ziółkowski) - Bartosz Łastowski, Tomasz Miś (Jakub Kożuch)

Plan meczów reprezentacji Polski:
sobota 7 października godzina 11:00 Polska v Irlandia -> transmisja na www.sport.tvp.pl
European Amputee Football Championship 2017
1-9 października, Stambuł – Riva
strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/
Partnerem Głównym reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska
Partnerzy reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE, Pentagon Research
Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena
Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.
Udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.
pr, fot. Bartłomiej Budny

Data publikacji: 06.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.