Data dodania: 09.10.2017

Polacy zagrają o brąz Mistrzostw Europy!

7 października ampfutbolowa reprezentacja Polski w ćwierćfinałowym meczu wysoko pokonała Irlandię 5:0, uprzednio odnosząc wysokie zwycięstwa w meczach grupowych. Jednak dzień później, w niedzielę, uległa w półfinałowym spotkaniu faworytom turnieju – reprezentacji Turcji 0:2.

Już w poniedziałek, 9 października biało-czerwonych czeka mecz o brąz. Zwycięstwo i trzecie miejsce w Europie byłoby największym sukcesem w historii tej dyscypliny w naszym kraju.

W pozostałych ćwierćfinałach Anglia zwyciężyła Francję 2:0, a Hiszpania wygrała z Włochami 2:1.

Turcja to jedna z najlepszych drużyn świata. Nad Bosforem istnieją aż trzy poziomy ampfutbolowych rozgrywek, w których setki zawodników rywalizują o miejsce w kadrze. Mimo to Polacy postawili gospodarzom trudne warunki, co doceniła dwutysięczna rzesza tureckich kibiców, która po końcowym gwizdku zgotowała Polakom owację na stojąco

– Myślę, że po meczu z Turkami nie mamy się czego wstydzić. Zostawiliśmy na boisku całych siebie, a nawet więcej. – mówi Przemysław Świercz, obrońca reprezentacji Polski. – Ciężko pracowaliśmy, dużo biegaliśmy, mieliśmy kilka fajnych sytuacji w ofensywie, gdzie dwukrotnie Turków uratowała poprzeczka, a także interwencje bramkarza i myślę, że możemy być z tego meczu dumni.

Ampfutboliści myślą już tylko o meczu o brązowy medal. W drugim półfinale Anglicy pokonali Hiszpanów 3:0 i to właśnie „La Furia Roja" będzie przeciwnikiem naszej drużyny w starciu o 3. miejsce.

– Jestem spokojny o mecz z Hiszpanią i mocno wierzę w to, że przywieziemy medal do Polski. Jeżeli zagramy tak, jak w meczu z Turcją, to na pewno brąz zawiśnie na naszych szyjach – dodaje bramkarz naszej reprezentacji Łukasz Miśkiewicz, który w półfinale popisał się kilkoma nieprawdopodobnymi interwencjami.

Finał Anglia–Turcja, a także ceremonia zakończenia turnieju odbędzie się na ponad 40-tysięcznym stadionie Vodafone Park w Stambule, na którym na co dzień grają zawodnicy Besiktasu.

– Myślę, że będzie to dla nas ogromne wydarzenie, a możliwość odebrania medalu na wypełnionym stadionie może być taką – jakby powiedział Tomasz Hajto – „truskawką na torcie" – kończy trener reprezentacji Polski, Marek Dragosz.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:
www.facebook.com/AmpFutbolPolska
https://twitter.com/AmpFutbolPolska

POLSKA v HISZPANIA
9 października godzina 14.00
transmisja live -> http://sport.tvp.pl/transmisje

European Amputee Football Championship 2017
1-9 października, Stambuł – Riva
strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/
Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska
Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE, Pentagon Research
Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena
Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.
Udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Zobacz galerię...

pr, fot. Bartłomiej Budny
Data publikacji: 09.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.