Data dodania: 23.10.2017

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

Do końca roku w lesie w Gołębiewie, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - m.in. stoły i ławki oraz tablice edukacyjne. Będzie to pierwsze takie miejsce w województwie pomorskim.

Przedsięwzięcie realizowane jest na granicy Gdańska, Gdyni i Sopotu, przez Nadleśnictwo Gdańsk. To pilotażowy program pod hasłem "Las jest dla wszystkich", którego celem jest udostępnianie terenów leśnych osobom z niepełnosprawnością.

- To miejsce jest dla nas taką wzorcownią, w której wypracujemy optymalne sposoby, jak przystosować las dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, jak usuwać bariery, które ci ludzie spotykają na swojej drodze. Jesteśmy otwarci na konsultacje z organizacjami i osobami indywidualnymi. Wypracowane rozwiązania będziemy mogli też później przenieść w inne miejsca - powiedział PAP Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.

Wyjaśnił, że w Gołębiewie naprawiono już ok. 2,5-kilometrową drogę, biegnącą w głąb lasu, oraz utworzono parking na kilkanaście samochodów.

W drugim etapie przedsięwzięcia Nadleśnictwo Gdańsk, chce stworzyć w tym miejscu odpowiednią infrastrukturę z myślą o osobach niepełnosprawnych. Ma się tu pojawić np. drewniane ogrodzenie miejsc postojowych, ławki i stoły, a także kilka tablic edukacyjnych i informacyjnych.

Koszt projektu wynosi ponad 140 tys. zł, z czego ok. 60 tys. stanowić będzie dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.(PAP)

Robert Pietrzak
Data publikacji: 23.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.