Data dodania: 03.11.2017

Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2017

11 i 12 listopada Hala widowiskowo-sportowa ARENA URSYNÓW  ul. Pileckiego 122

Wstęp wolny

Każda dyscyplina sportowa to siła, wytrzymałość, motoryka, taktyka i strategia. Dzięki tym wszystkim składnikom kibicom na trybunach nigdy nie brakuje emocji. Możecie być pewni, że nie zabraknie ich również podczas tegorocznych turnieju pucharowego Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, ponieważ rugby jest bardzo kontaktowym sportem – dozwolone są w nim różnego rodzaju zderzenia i uderzenia. Duch walki zawodników, okrzyki motywujące z ławki rezerwowych sprawiają, że emocje towarzyszące zawodnikom przenoszą się wprost na kibiców - sprawdźcie sami!

Polska Liga Rugby na Wózkach w tym sezonie liczy aż 15 zespołów podzielonych na 3 grupy (ligi) po 5 drużyn. Każda liga ma odpowiedni poziom - Basic, Advance lub Professional. W tym roku rozegrane zostały już trzy turnieje, które tworzą tzw. rundę zasadniczą rozgrywaną systemem „każdy z każdym". Wyłoniła ona osiem najlepszych zespołów w kraju, które będą rywalizować w listopadowym Turnieju Pucharowym o miano „Mistrza Polski" 2017. Rozgrywki zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Rugby na Wózkach IWRF.

Dokładny harmonogram rozgrywek opublikowany zostanie już wkrótce.

Organizator: FAR
Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
Pomocną dłonią służy nam: Fundacja Polska Bez Barier
Partner: Bank Zachodni WBK
Wsparcie organizacyjne: Miasto Stołeczne Warszawa
pr
Data publikacji: 03.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.