Data dodania: 08.11.2017

Najlepsze europejskie dwunastki w showdown rywalizowały we Wrocławiu

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 we Wrocławiu oraz Uczniowski Klub Sportowy Niewidomych SPRINT byli organizatorami Międzynarodowego Turnieju Showdown „European Twelve Top".

W dniach 2-5 listopada do Hotelu Ibis Centrum Wrocław przyjechało 12 najlepszych w tej dyscyplinie w Europie mężczyzn i 11 najlepszych kobiet z 9 państw :Danii , Finlandii, Francji, Niemiec, Rosji, Słowacji, Słowenii, Włoch oraz Polski. Nasz kraj reprezentowało czterech zawodników – wszyscy są absolwentami szkoły dla niewidomych z Wrocławia oraz członkami UKS Niewidomych SPRINT.

Wśród zawodników byli aktualni i byli mistrzowie świata i Europy. Zawody te są uznawane za najtrudniejsze w sezonie, gdyż gra odbywa się w systemie każdy z każdym i do trzech wygranych setów.

Wśród mężczyzn Adrian Słoninka zajął 2 miejsce, Krystian Kisiel był 4. Wśród kobiet Elżbieta Mielczarek zajęła 2 miejsce, Monika Szwałek była 11. To był ostatni międzynarodowy turniej w tym bardzo udanym roku dla polskiego showdown. Zdobyte w Szwecji mistrzostwo świata w drużynie, jeden srebrny i dwa brązowe medale indywidualnie bardzo cieszą. Teraz, na początku grudnia, trzeba obronić tytuły mistrzów Polski i można radośnie spędzić święta i nowy rok.

W przyszłym sezonie Polska będzie najprawdopodobniej organizowała Mistrzostwa Europy Showdown więc oczekiwania będą bardzo duże.

Zobacz galerię...

pr, fot DSOSW we Wrocławiu
Data publikacji 08.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.